Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Půlnoční pád: Tether obviněn z podvodu a kurz Bitcoinu klesl o 300 dolarů

Další Tether (USDT) FUD? Kurz Bitcoinu během půlnočního pádu klesl o 300 dolarů. Mezitím probublává komunitou zpráva, že kancelář generálního prokurátora New Yorku prohlásila, že burza Bitfinex tajně kryla ztrátu 850 mil. USD prostřednictvím financí určených na krytí Tetheru. Na stole je žaloba a soudní příkaz.

Kurz Bitcoinu přes noc klesl asi o 300 dolarů kvůli kauze Tether

Za půlnoční pád kurzu Bitcoinu i ostatních kryptoměn, které BTC tradičně následovaly, je s největší pravděpodobností zodpovědná zpráva o obvinění provozovatele Tetheru z podvodu. Na jednu stranu zkušenější členové komunity poukazují na to, že se může jednat o cílené vypouštění FUDu, za účelem stáhnout cenu dolů. Jenže je tu i jedno ale… Obvinění přichází z kanceláře generálního prokurátora New Yorku. Nejedná se tedy o nějaké anonymní obvinění, ale o oficiální zahájení soudní žaloby.

Generální prokurátorka New Yorku oznamuje žalobu na provozovatele burzy Bitfinex

Prokurátorka Letitia James vydala tiskovou zprávu, že její kancelář získala soudní soudní příkaz. Ten nařizuje společnosti iFinex Inc., provozovateli burzy Bitfinex i kryptoměny Tether, neprodleně zastavit rozpouštění dolarů, kterými mají být kryty tokeny stablecoinu Tether (USDT). Dle jejich vyšetřování se měla společnost iFinex Inc. tímto způsobem pokusit o zakrytí 850 milionové ztráty.

Takové obvinění nelze brát na lehkou váhu a jednoduše nad tím mávnout rukou. Kancelář generálního prokurátora New Yorku již Bitfinex a Tether vyšetřuje delší dobu. Měli bychom se připravit na to, že za obviněním provozovatele této burzy a USDT se může ukrývat skutečně nějaký podvod.

Vyšetřování však stále probíhá

Zároveň je třeba zdůraznit, že soudní příkaz žádnou vinu sám o sobě neprokazuje. Jedná se o opatření, kterým se má zabránit pokračování v možné podvodné činnosti a také případnému zahlazení stop a zajistit vydání všech dokumentů. A to do doby, než se případ prošetří.

Oněch 850 milionů dolarů z různých fondů měla společnost iFinex Inc. údajně tajně předat jakési panamské entitě nazvané „Crypto Capital Corp.“ Podle spisů Bitfinex vybral z rezerv, kterými má být krytý stablecoin Tether, již nejméně 700 mil. dolarů.

Již dříve bylo společnosti vytýkáno, že není schopna získat nezávislý audit, který by prokázal krytí tokenů Tether 1 : 1 americkým dolarem. V březnu jsme vás na webu KryptoHodler.cz informovali, že Tether pozměnil podmínky krytí americkým dolarem tak, že už tyto rezervy nemusí být složeny 100% fiat měnou (ZDE

).

Vyjádření Bitfinexu

Bitfinex i Tether dle svého vyjádření plně spolupracuje s kanceláří generálního prokurátora New Yorku. Společnost veškerá obvinění odmítá.

„Soudní žaloby generálního prokurátora v New Yorku byly napsány ve špatné víře a jsou prošpikovány falešnými tvrzeními, včetně údajné ztráty ve výši 850 milionů dolarů v Crypto Capital. Naopak jsme byli informováni, že tyto částky Crypto Capital nejsou ztraceny, ale byly ve skutečnosti zabaveny a chráněny.”

„Pracujeme na tom, abychom uplatnili svá práva a abychom tyto prostředky uvolnili. Bohužel se zdá, že úřad Newyorského generálního prokurátora záměrně podkopává toto úsilí na úkor našich zákazníků.”

TIP redakce: Coinbase | (Pro, Earn) Kompletní info o vstupní bráně do kryptosvěta

Závěr

Situace na trhu se může kdykoli změnit. Pokud jde o přirozený pohyb, je vše v pořádku. Bitcoin sám o sobě manipulaci neumožňuje. Avšak dokud se pohybujeme v divokém prostředí finančních trhů a různých machinací, nikdy nebude možné vyloučit ani události, jako je tato, a jejich vliv na kurzy kryptoměn. Názor na věc si udělejte sami, my pouze informujeme.

 

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://ag.ny.gov/press-release/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *