Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Tether už není 100% krytý americkým dolarem (Web: Kryptonovinky.sk)

Navazování platidla na nějaké jiné aktivum má dlouholetou historii. Dlouho platilo, že byly peníze navázány na zlato. Americký dolar držel zlatý standard nejdéle a ostatní měny byly po zrušení vlastního krytí zlatem navázány na něj. Dnešní fiat měny už nejsou podloženy ničím. Podobný trend nyní následuje i kryptoměna Tether (USDT), který už není 100% krytý dolarem.

USDT (Tether) si mění podmínky

Tuto zprávu přináší do naší komunity např. web kryptonovinky.sk, ale vyjádřil se k tomu i youtuber Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu (zde). Stablecoin USDT, jak si možná pamatujete, loni čelil velké kritice. Řada z vás ho dosud považuje za tikající bombu na kryptomarketu, resp. za bublinu, která může kdykoli prasknout.

Hrozba, která stále žije

Když kurz Tetheru v říjnu zakolísal směrem dolů, někteří z nás by ho radši už viděli z trhu pryč. Prozatím však nejen, že přežívá, ale vzniká stále více a více nových stablecoinů. Nově např. plánovaný fb coin, o kterém jsme psali v tomto článku.

Stablecoiny jsou zajímavé pro burzy a pro tradery. Hodleři prakticky nemají důvod stablecoin použít. Tyto kryptoměny, kryté dolarem, jsou navíc často považovány za závažnou hrozbu, zejména pokud se ukáže, že to s tím krytím není úplně čistá pravda.

USDT už není 100% krytý dolarem

A nyní se dostáváme k tomu, proč drobná změna v obchodních podmínkách USDT vyvolala vlnu nelibosti. Nebudu vám citovat celé znění nových podmínek, uvedených na oficiálních stránkách Tetheru. Změna spočívá v tom, že nově už neslibují 100% krytí USDT americkým dolarem, ale uvádějí, že krytí může zahrnovat i jiné ekvivalenty měny a jiná aktiva, např. pohledávky vůči třetím stranám či přidruženým subjektům (tedy vč. burzy Bitfinex).

To v zásadě znamená, že peníze na krytí USDT nemusí v dané chvíli fyzicky vlastnit, ale mohou je prostřednictvím přidružených subjektů takřka libovolně použít.

Web

A níže si můžete přejít na web, který o kritice Tetheru píše ve svém novém článku.

-Kytka (fb stránka)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Stablecoin USDT opäť čelí kritike. 100% krytie dolármi zrejme už neplatí

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *