Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Negativní dopad Facebook coinu na soukromí uživatelů (Youtuber: Bitcoin – Investícia do budúcnosti BFI)

Deník New York Times, nikdo menší, nedávno informoval o plánech na vytvoření nové kryptoměny internetového giganta a sociální sítě Facebook. Nejde přitom o zajímavost z hlediska investice. Pro hodlery je tato plánovaná kryptoměna v zásadě nezajímavá. Bude se totiž jednat o další stablecoin. Facebook používají miliardy lidí na celém světě. Jaký vliv bude mít jejich kryptoměna na soukromí uživatelů a na kryptomarket?

Facebook coin je hrozba?!

Facebook plánuje vlastní kryptoměnu. Ve svém novém videu o tom hovoří youtuber Bitcoin – Investícia do budúcnosti BFI. Přináší řadu zajímavých informací, postřehů a názorů ohledně Facebooku i plánovaného coinu. Youtuber mimo jiné upozorňuje na to, že může jít ze strany Facebooku o snahu získat ještě více citlivých údajů o svých uživatelích. Facebook by navíc mohl být hrozbou i pro samotný kryptomarket.

Soukromí uživatelů fb

Představa, že nějaká soukromá firma bude vlastnit kvantum dat prakticky o každém z nás, je hrozivě reálná. Facebook toho o nás přitom už nyní ví až příliš. A to v určitých případech dokonce i o těch, kteří u něj vůbec nemají účet, což leckoho může překvapit. S rozvojem nových aplikací a platebních možností na této soc. síti se soukromí uživatelů dostává do stále větších problémů

Další shitcoin může ohrozit Bitcoin?

Tím si nejsem tak jistý. Je pravda, že fb coin se může díky masivnímu zázemí a cíleným reklamám stát velmi rychle virálním. Na druhou stranu může také mnoha lidem na celém světě ukázat, že existují nějaké kryptoměny. I kdyby jen 20 % z nich pátralo po tom, co kryptoměny jsou, co je Bitcoin apod., může to naopak kryptomarketu pomoci. Na všem se dají najít pozitiva i negativa.

Video

Níže již můžete zhlédnout video, kde youtuber poměrně do detailu rozebírá Facebook coin a jeho dopad na soukromí uživatelů i celý trh s kryptoměnami. (Po rozkliknutí se můžete na video podívat přímo na youtube.)

-Kytka (fb stránka)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *