Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Přestaňte být tak nepřejícní. Na československé články a videa se neodkazuje?

Přej a bude ti přáno. Tímto známým úslovím se snažím řídit. Proč? Jak by řekl slovenský raper Rytmus, protože to tak cítím. Je to něco, co bych skutečně rád předal co největšímu počtu lidí, aby se nad tím zamysleli. Tento článek bude o tom, jak negativní vliv má nepřejícnost v naší kryptokomunitě. Na cizojazyčné weby a videa odkazujeme bez zamyšlení, ale jakmile by mělo jít o někoho z nás, bývá často problém. Hodler jde opačnou cestou. Proč?

Závist i nepřejícnost jsou rozhodně velmi škodlivé vlastnosti. Vědomý člověk se jich určitě bude snažit zbavit. Poslední dobou na to narážím velmi často a chtěl bych se k tomu konečně vyjádřit. Znám hodně lidí, kteří něco umí, něčemu se věnují a dělají to často velmi dobře. Je jedno, o co se jedná. V mém případě, jelikož jsem v poslední době takříkajíc nahlédl pod pokličku československé kryptokomunity, tak bude řeč právě o ní. Kryptoměny na chvíli nechme stranou, brzy se k nim samozřejmě vrátíme.

Na československé články a videa se neodkazuje!?!

Setkal jsem se s názorem, že se nepoužívají žádné odkazy na české a slovenské kolegy. Ale pěkně od začátku. Někteří mě možná znáte z dob, kdy jsem pracoval jako redaktor na Kryptomagazínu. Ostatně, není to tak dávno, co jsem publikoval články pouze zde. Začal jsem jako tak trochu naivní zelenáč, ale zároveň i schopný, to se zas musím pochválit.

Moje představa od začátku byla, že je lepší spolupracovat, než mezi sebou soupeřit. Za tímto názorem si dosud stojím, ale klidně mi napište argumenty proti tomuto mému přesvědčení. Nejprve mi však dovolte k tomu něco říct.

Ach, ta nepřejícnost

Domnívám se, že za tím, proč se naše komunita dosud pořádně nespojila, stojí především nepřejícnost. Myslím si, že moc dobře rozumím tomu, proč to tak je. Není jednoduché začít dělat vlastní web, nebo video-kanál či prostě něco pořádného o kryptoměnách na naší malé scéně.

Lidí, kteří se zajímají o kryptoměny, sice přibývá, ale stále nás není moc. O to složitější je, se u nás prosadit. V dnešní době už si navíc hodně čtenářů i diváků zvyklo na to, že vše je zdarma a určeno k tomu, aby to hodnotili. Žádná jiná profese není tolik hodnocená a kritizovaná, jako ta naše. Když si ty odpracuješ svých 8 hodin v práci, jdeš domů a máš klid. My ne, neustále nám někdo píše komentáře, hodnotí naši práci a občas se také najde nějaký blbec, který se snaží nám za odměnu za naši práci znepříjemnit den. Ale to už bych odbočil, takže zpět k nepřejícnosti.

„Je to těžké a jsem nasraný na celý svět”

Tak tuto emoci si alespoň jednou prožil každý z nás (nejen autoři). Začnete se něčemu věnovat, dáváte do toho energii a logicky očekáváte, že to lidé ocení. Bohužel to tak vždy není, alespoň ne hned. A autoři? Tak ti mnohdy raději dělají, že jsou na celé scéně úplně sami, než aby vám náhodou (nechtěně) pomohli získat pár lidí, kdyby nedejbože zmínili vaše jméno. Přestože cizojazyčné weby mají „v ústech” denně. Panuje tu zatím v tomto ohledu (až na výjimky) celkem drsná nepřejícnost.

Proč? Možná je skutečně těžké se lidem zavděčit a neradi byste i druhým odepřeli to „potěšení”. Není důležité, jestli to skutečně tak těžké je, nebo jde o mylný dojem, který je třeba pouze překonat. Emoce rozčarování, zloby a nepřejícnosti vůči zbytku světa může být velmi reálná, bez ohledu na to, zda je opodstatněná. Může to ve vás přetrvat i potom, co se vám již podařilo prorazit.

Takže všichni co neodkazují na druhé jsou nepřející a zlí?

To nevím, asi ne. A nechci tímto článkem nikoho napadat. Jen bych rád sdílel tento názor mezi vás s prostým přáním, abyste se nad tím zkusili zamyslet. Opravdu má cenu nikomu kromě sebe nepřát úspěch? Já osobně věřím, že je to hloupost. Naopak si myslím, že skutečně úspěšný člověk se přece nemusí bát podpořit kolegu. Přejmě si tedy úspěch a bohatství navzájem, vždyť přece všichni sedíme ve stejném vlaku! K tomuto tématu se na Hodlerovi určitě ještě vrátíme. Teď však již nezbývá, než tento článek ukončit stejným úslovím, kterým začal: Přej a bude ti přáno.

-Kytka (fb stránka)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *