Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Starbucks akceptuje Bitcoin výměnou za podíl v burze Bakkt (Youtuber: Krypto Online Svet)

Kdo z vás během času sledoval dění okolo plánované kryptoburzy Bakkt? Jistě si mnozí pamatujete opakované odklady, podobně jako v případě Bitcoin ETF (fondů obchodovatelných na burze). Projekt Bakkt je zajímavý tím, že jde o plánovanou kryptoburzu, kterou bude provozovat Intercontinental exchange (ICE), tedy provozovatel mnoha největších světových burz, vč. té Newyorské. Youtuber Krypto Online Svet dnes ve svém videu přišel se zprávou, že v Bakktu vlastní významný podíl obrovská americká společnost Starbucks. Kávu od Starbucksu by tak mohlo být velmi brzy možné zaplatit Bitcoinem.

Ve Starbucksu budou přijímat Bitcoin?

To by bylo skutečně něco velkého. Upřímně řečeno jen moc nerozumím tomu, proč by za přijímání BTC měl Starbucks dostat velký podíl v Bakktu. Příliš mi to nedává smysl. Zákazníci Starbucks akceptaci Bitcoinu určitě ocení, případně jim to bude přinejhorším jedno a samotný řetězec s tím sice bude mít určité starosti navíc, ale nic hrozného. Naopak Visa a další platební karty, které jsou sice pro zákazníky velice pohodlné, přinášejí obchodníkům různé komplikace. Mezi ně patří třeba poplatky a dlouhé čekání na příchod finančních prostředků z plateb kartou. O nevýhodách těchto platebních karet i zvyšování poplatků mimochodem v některém ze svých videí mluvil i youtuber Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu, o kterém jsme naposledy psali v tomto článku.

Každopádně jde o velmi zajímavou zprávu, která už nyní začíná v kryptokomunitě vyvolávat určitý ohlas. Zda je zodpovědná za dnešní cca 100 dolarový růst Bitcoinu nevím, ale je to docela možné. V aktuálním videu youtuber Krypto Online Svet mimo jiné zmiňuje, že kavu by si velká spousta zákazníků Starbucks mohla už velmi brzo moct kupovat za Bitcoin. Zřejmě k tomu použijí off-chain technologii Lightning Network. O LN se už však více dočtete brzy v jiném článku, kde se této nástavbě (nejen) na BTC síť, která umožní okamžité a levné platby Bitcoinem, budeme věnovat podrobně.

Video

Níže si již můžete zhlédnout část videa, kde youtuber hovoří o možných platbách Bitcoinem za kafe ve Starbucks a dalších okolnostech. Video se spustí v daný čas a po této zprávě pokračuje dalšími zajímavými novinkami. Po rozkliknutí se pak můžete přesunout rovnou na celé video na Youtube.

-Kytka (fb stránka)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *