Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin futures na CBOE pozastaveny – jak vysvětlit vysoké objemy?

Zpráva, že CBOE končí s Bitcoin futures, momentálně přitahuje velkou pozornost. Zajímavá je hned z několika hledisek. Tím prvním je, proč najednou potřebují přezkoumat Bitcoin, než ho opět zalistují, popř. definitivně delistují. A spekuluje se také o tom, jaký to bude mít vliv na kryptomarket samotný.

CBOE končí s XBT (Bitcoin futures kontrakty)

Stávající opční deriváty na Bitcoin (XBT futures), které vyprší v červnu, zůstávají v platnosti, nové již na CBOE otevřeny nebudou, informovala o tom agentura Reuters. Důvodem jsou klesající objemy obchodování. Bitcoin se zde přímo neobchodoval, ale jeho deriváty.

Historie Bitcoin futures na CBOE

XBT futures byly zalistovány na CBOE v roce 2017, a to velmi blízko ATH. Od té doby Bitcoin zaznamenal k dnešním cenám 80% pád. I to je důvod, proč řada investorů do kryptoměn věří, že by to mohlo být pro Bitcoin pozitivní a jeho cena tak nyní poroste.

Na zamyšlení

Na této zprávě mě nejvíce zaráží jedna věc. Jak je možné, že nám CMC ukazuje tak vysoké objemy u kryptoburz, když CBOE naopak naráží na velmi nízké objemy a přerušuje kvůli tomu obchodování Bitcoin futures? Je možné, že jsou tato vysoká čísla (viz. graf níže) výsledkem manipulace kryptoburz s čísly? Pokud se mezi vámi najde odborník, který by to uměl vysvětlit, moc rádi mu dáme prostor.

bitcoin, volume, objemy, cmc

Co je CBOE

Zkratka CBOE znamená Chicago Board Options Exchange. Jak už název napovídá, jde o burzu pro obchodování standardizovaných opčních smluv. CBOE je navíc první opční burzou s více než 40letou historií. Proto nelze brát ukončení (resp. pozastavení) obchodování derivátů Bitcoinu na lehkou váhu.

Video

Jak už bylo řečeno, na toto téma reaguje řada našich českých a slovenských kolegů. My rádi sdílíme videa našich šikovných youtuberů, jako příjemný doplněk k článkům a zdroj řady dalších informací a názorů. Tentokrát se k tématu vyjádřil youtuber Krypto Online Svet.

-Kytka (fb stránka)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *