Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Týdeník HODL | Jak vybrat ty nejlepší kousky do svého kryptofolia?

Kryptoměny nejsou jen Bitcoin. Správný výběr digitálních aktiv je pro váš investiční úspěch stěžejní. Úsilí, které tomu věnujete, se vám několikanásobně vrátí. Nedaří se vám vybrat si do svého portfolia ty nejlepší kousky? Nevadí. V dnešním díle týdeníku pro dlouhodobé investory do kryptoměn vám s tím pomůžeme.

Výběr digitálních aktiv

Milí čtenáři, je krásné slunečné nedělní odpoledne a já pro vás chystám tento článek. Doufám, že jste si v tento příjemný odpočinkový den dokázali od všeho vydechnout a nabrat síly do nového týdne. K neděli už neoddělitelně patří také náš pravidelný týdeník HODL. V tom dnešním se zaměříme na jednu z nejdůležitějších činností hodlera. Bude totiž řeč o správném výběru kryptoměn k hodlování.

Pokud jste ještě nečetli náš článek o tom, jak začít hodlovat, určitě to udělejte (ZDE).

Jak vybírat?

Tohle není vůbec jednoduchá otázka. Kryptoměn jsou tisíce a stále přibývají další. Podle čeho mezi nimi tedy najít ty nejlepší kousky, do kterých se vyplatí investovat? Čím více peněz se chystáte investovat, tím více času a úsilí věnujte správnému výběru. Vyvážené „kryptofolio” by mělo zahrnovat více druhů (zaměření) kryptoměn.

Příští týden se můžete těšit na rozbor jednotlivých druhů kryptoměn. Nabídneme vám příklady z každé skupiny, jejich výhody a nevýhody a jednoduše spoustu užitečných informací, které se vám budou určitě hodit. V dnešním díle vás už čeká neméně důležitý úkol. Pojďme si nyní říct několik zásad, kterými byste se při tvorbě optimálního kryptofolia měli řídit.

Informujte se

Používejte co nejvíce zdrojů. Pokud neumíte anglicky, využijte překladač. Projděte si stránku projektu, graf, co nejvíce článků, videí, diskuzi na soc. sítích. Kdo za projektem stojí (tým)? Co chtějí řešit, jakou mají v dané kategorii konkurenci a v čem se odlišují? Co plánují (roadmap), co už mají hotovo a jak při tom byli úspěšní? Jak velkou mají komunitu a co si o nich lidé myslí? Mají nějaké partnery?

Zaměřte se přitom nejen na výhody, ale snažte se vypátrat i nevýhody a výstražné signály. Došlo v minulosti k nějakým problémům, hackům, neshodám v týmu, či dokonce podvodům? Byla tato kryptoměna v nedávné době delistována z některé burzy? Mají marketing založený na slibech a nadějích, které se ukázaly být falešné? Nenechali si tvůrci abnormálně velké množství dané kryptoměny pro sebe?

Nevěřte ničemu, co si sami neověříte.

Četli jste někde, že jde o nadějný projekt a váš oblíbený youtuber se k tomu vyjádřil kladně? To je pěkné, ale k investici to nestačí. Veškeré investiční riziko nesete sami a je třeba si uvědomit, že u kryptoměn je vysoké, takže důvěřujte, ale vše si ověřujte.

Neinvestujte do ničeho, čemu nerozumíte

Může se to možná zdát banální, ale jde o naprosto zásadní pravidlo, přes které nejede vlak. Nemusíte samozřejmě umět technické a programátorské věci, ale je třeba, abyste rozuměli tomu, jak má projekt fungovat, co má řešit, jakým způsobem funguje celý jeho ekosystém, k čemu slouží daný token ležící na blockchainu jiné kryptoměny, nebo mince s vlastní sítí, atd.

To je důvod, proč bych třeba já radši investovat do BAT tokenu, něž do Pundi X. Jednoduše nerozumím tomu, jak má přesně proběhnout jejich přechod z tokenu NPXS na NPXSFX a FX coin a něco mi na tom prostě nesedí. Zatímco BAT token má snového zakladatele a dosud bezkonkurenční produkt v podobě rychlého, bezpečného a doslova revolučního vyhledávače Brave Browser. Samozřejmě jde o můj subjektivní pocit (viz „důvěřuj, ale ověřuj”).

Závěr

Věřím, že jsme vám v dnešním díle HODLu objasnili základy výběru digitálních aktiv do vašeho krypto portfolia, neboli kryptofolia. V tom příštím se můžete těšit na pokračování. Zjistíte, jaké máme druhy kryptoměn podle zaměření a dalších kritérií. Ukážeme si rozdíly mezi jednotlivými skupinami a naučíte se, jak vytvořit vyvážené portfolio kryptoměn. Užijte si zbytek nedělního večera v pohodě a zůstaňte s námi.

-Kytka (fb stránka)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *