Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Krypto Zprávy (29. 4.) | Ripple a XRP válí, Samsung něco chystá a Tether má problém

Máme za sebou další týden a jsou tu nové Krypto zprávy. Čtvrtý dubnový týden přinesl opět mnoho zajímavých zpráv v oblasti tzv. adopce, ale i průšvihů. Přijímání XRP v malých obchodech se stává skutečností ■ Binance spouští DEX dříve, než se plánovalo ■ Amazon umožňuje nakupovat a platit prostřednictvím Lightning Network ■ Samsung plánuje nový blockchain se svým Samsung coinem ■ Bitfinex údajně kryje ztrátu 850 milionů dolarů z peněz, jimiž má být krytý Tether ■ Saudsko-Britská Banka spouští službu od Ripple na mezinárodní platby.

Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Přijímání XRP v malých obchodech se stává skutečností (mobilní aplikace)

Prostřednictvím mobilní aplikace pro iOS a Android se bude v obchodech platit kryptoměnou XRP. Konkrétně jde o aplikaci XRPayments, která z vašeho telefonu udělá platební terminál, prostřednictvím kterého jde platit XRP.

Toto řešení pomáhá ve využívání XRP, kdy si stačí stáhnout aplikaci a můžete začít přijímat platbu tímto coinem. Aplikace má zabudovaný převodník měn, mezi klasickými penězi a XRP.
I tato novinka je posun směrem k všeobecnému přijetí kryptoměn, byť zrovna XRP a Ripple má i řadu odpůrců.

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz/)

Úterý ■ Binance spouští DEX dříve, než se plánovalo

Zpráva o spuštění Binance DEX přichází pouze týden poté, co byl spuštěn vlastní Binance mainnet, o kterém jsme hovořili v minulých Krypto Zprávách. Uživatelé si zde již mohou vytvářet peněženky, vkládat a vybírat BNB tokeny. Obchodování samotné bude spuštěno během pár dnů.

Na decentralizované burzy už čekáme opravdu dlouho. Je určitě pozitivní zprávou, že jedna z největších kryptoburz již uvádí do provozu svou decentralizovanou platformu – Binance DEX, byť asi nebude decentralizovaná na 100%.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Amazon umožňuje nakupovat a platit prostřednictvím Bitcoinu a jeho Lightning Network

Startup Moon, umožňující platby v kryptoměnách, oznámil, že spustí rozšíření prohlížeče, které umožní nákupy v e-shopech Bitcoinem prostřednictvím Lightning Network.

CEO projektu Ken Kruger popsal, jak to bude fungovat. V rozšíření se vám zobrazí QR kód s fakturou pro Lightning Network. Amazon sám nezačíná používat Bitcoin, jde pouze o rozšíření prohlížeče, který nákupy prostřednictvím Bitcoinu v podobných e-shopech umožní.

(Zdroj: https://www.coindesk.com)

Středa ■ Samsung plánuje nový blockchain se svým Samsung coinem

Zdroj ze společnosti uvedl, že mají tým pracující na vývoji blockchainu založeném na Ethereum platformě, a to společně s novým aktivem nazývaným Samsung coin. Máme zde další obrovskou společnost, jejíž kroky dokazují, že kryptoměny rozhodně nečeká brzký konec.

V současné době se uvažuje o soukromém blockchainu. Vlastní peněženka v nové S10, vlastní blockchain, vlastní Samsung coin… Copak pro nás tento technologický gigant chystá dále?

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

V pátek ■ Bitfinex údajně kryje ztrátu 850 milionů dolarů z peněz, jimiž má být krytý Tether

Přišla asi nejvíce negativní zpráva za poslední dobu, která i ovlivnila cenu Bitcoinu. Kancelář Newyorského generálního prokurátora oznámila, že kryptoburza Bitfinex svou ztrátu 850 milionů dolarů kryje z prostředků, které mají sloužit jako krytí jejich stablecoinu Tether, jenž je kryt americkým dolarem.
Soud nařídil provozovatelům okamžité zastavení používání dolarů, které mají sloužit jako krycí hodnota a zažádal o dokumenty potřebné k vyšetřování. Již delší dobu se volá po nezávislém auditu, který by ověřil, zda je nejpoužívanější stable coin opravdu krytý požadovaným množstvím kapitálu.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Bylo oznámeno, že Saudsko-Britská Banka spouští službu od Ripplu na mezinárodní platby

Jde o součást strategického plánu, směřujícího k digitální transformaci, přinášející nové zkušenosti pro zákazníky. Jde o jednu z prvních bank v Saudské Arábii, která se připojila k síti Ripple již v lednu 2018. Dle náměstka generálního ředitele bude platforma poskytovat rychlejší a transparentnější mezinárodní platební služby.

Ripple ovládl dnešní Krypto Zprávy a i touto zprávou potvrzuje, že patří ke krypto projektům, které nacházejí reálné uplatnění.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

TIP redakce: HODL | Hypotetický hodler TOP 10 kryptoměn roku 2017 je ve ztrátě přes 82 %

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi zpráv. Tento pravidelný pořad vychází každé pondělí v 18:00.

https://www.youtube.com/watch?v=bnx_BHe0eRQ&fbclid=IwAR3lKylNdZUMrRI0MvKjWJnDhuaaSmDE2pIBSMHDmf3C8nH_kqujeI7ih_M

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *