Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (15. 4.) | Zákazy, povolení, delistování a osvojení

Druhý dubnový týden přinesl pro kryptoměny řadu novinek a zpráv. Čína může zakázat těžbu Bitcoinu ■ Facebook plánuje největší ICO v historii ■ Mezinárodní obchodní komora podpoří přijetí Blockchainu ■ Nový francouzský zákon umožňuje pojišťovnám nabízet investice do kryptoměn ■ CEO Binance pohrozil delistováním Bitcoinu SV ■ Největší japonská banka potvrdila uvedení vlastní kryptoměny již v tomto roce.

Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Úterý ■ Čína může zakázat těžbu Bitcoinu

Čínský státní úřad pro plánování a rozvoj do svého návrhu průmyslových činností, které se tato agentura snaží zastavit, zahrnul i těžbu Bitcoinu. Důvodem může být porušování předpisů, nebezpečné plýtvání přírodními zdroji a znečištění životního prostředí. Čínští těžaři patří mezi hlavní hráče v těžbě, kdy dva těžební pooly, vlastněné čínskou společností Bitmain, a to BTC.com a AntPool, disponují aktuálně dohromady 32% výkonem z celé sítě.

Tento krok ovšem může Bitcoinu paradoxně velmi prospět. Zaprvé se zvýší jeho decentralizace, kdy nebude v jedné zemi soustředěn takový výkon, ověřující transakce. Zadruhé, pokud těžaři nebudou moci využívat levné elektřiny v Číně a těžba Bitcoinu se stane nákladnější, lze očekávat růst jeho ceny, protože vytěžit nové Bitcoiny by bylo náročnější.

Zdroj: https://cryptonews.com/

Středa ■ Facebook plánuje největší ICO v historii

O tom, že Facebook v tichosti plánuje vlastní kryptoměnu, jsme vás již několikrát informovali. Žurnalista New York Times Nathaniel Popper na svém Twitteru poodhalil, že Facebook plánuje vysbírat až 1 miliardu dolarů, pro svou kryptoměnu krytou dolarem, či jinými národními měnami. Pokud by společnosti tento záměr vyšel, šlo by o nejúspěšnější ICO v historii.

Zároveň Facebook coin může přinést nové zájemce o kryptoměny a nové investory.

Zdroj: https://kryptomagazin.cz/

Pátek ■ Mezinárodní obchodní komora, se 45 miliony zapojených podniků, podpoří přijetí Blockchainu

Singapusrký blockchainový startup Perlin pomáhá Mezinárodní obchodní komoře zavést tuto technologii. Sto let stará organizace čítá 45 milionů podniků, včetně takových jmen, jako jsou Amazon, Coca Cola, FedEx, McDonalds a PayPal.

Spolupráce bude zaměřena na sledování zboží v jednotlivých fázích výroby. Toto je další krok k masové „adopci” (přijetí, osvojení, rozšíření…) kryptoměn a blockchainu.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Nový francouzský zákon umožňuje pojišťovnám nabízet investice do kryptoměn

Ve Francii byl přijat zákon, který poskytovatelům životního pojištění umožní investovat do kryptoměn, a to bez omezení částky. To bude prováděno prostřednictvím specializovaných fondů na krypto aktiva.

Zdroj: https://www.fxstreet.com/

CEO Binance pohrozil delistováním Bitcoinu SV ze své burzy

Generální ředitel jedné z největších krypto burz Binance prohlásil, že hlavní představitel Bitcoinu SV Craig Wright není Satoshi Nakamoto, tvůrce Bitcoinu. V případě vyhrožování zastáncům nejslavnější kryptoměny bude jejich odnož Bitcoinu (BSV) delistována, neboli vyřazena z této známé burzy.

Tento krok by měl na hodnotu Bitcoinu SV výrazný vliv, jelikož Binance mu poskytuje vysokou likviditu.

Zdroj: https://blockmanity.com/

Sobota ■ Největší japonská banka potvrdila uvedení vlastní kryptoměny již v tomto roce

Prezident japonské banky Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. Mike Kanetsugu oznámil, že společnost hodlá zavést coin do konce roku 2019. Podle něj se MUFJ bude opírat o podniky, jako jsou maloobchodní prodejny a restaurace, které by měly přijmout nový coin.

MUFJ, 5. největší banka na světě, chce tímto krokem vyřešit řadu svých provozních problémů. Jedním z největších jsou náklady na nákup, skladování a přepravu fyzických peněz. Máme zde velké množství bank, které v současnosti vyvíjí své vlastní kryptoměny a Japonsko může být jednou z prvních krajin, kde se tento experiment vyzkouší v praxi.

Zdroj: https://www.ccn.com

Video

Krypto Zprávy čtenářům Hodlera přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout video verzi zpráv. Tento pravidelný pořad vychází každé pondělí v 18:00.

https://www.youtube.com/watch?v=WVYUhGUTZIs&fbclid=IwAR3Ios53kGgwLuVVJqQPfax9FHuvl7mBrTO4cDmxKHchjOMoWSfrKeSjRWc

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *