Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Týdeník HODL | Co přinesou regulace kryptoměn?

Milí čtenáři, vítejte opět na Hodlerovi. Máme tu neděli 14. 4. 2019 a další díl týdeníku HODL. Již na začátku minulého roku a ještě dříve nám politici různých zemí světa jasně dali najevo svůj záměr, regulovat kryptoměny. I proto budou regulace  určitě tím nejdůležitějším, k čemu v kryptosvětě v příštích několika letech dojde. Dnešním tématem týdeníku budou zákony, anonymita, daňe a také některé nedávné zprávy z této oblasti.

Anonymita

Privacy coiny nebudou na regulovaných burzách. Alespoň si to myslí analytik IXOYE, který byl hostem Hodlera (ZDE). Sdělil mi, že má nějaké inside info od lidí, kteří tyto informace mají s předstihem. Údajně to bude mít pro anonymní kryptoměny jako např. Monero katastrofální dopad a jejich hodnota může prudce klesnout.

To je velice negativní zpráva. Soukromí a ochrana osobních údajů je něco, co bychom si měli chránit a za co stojí za to bojovat. Anonymní kryptoměny nabízejí ochranu veškerých údajů o tom, kolik peněz vlastníme, co a kdy kupujeme atd. Tyto informace mohou být v nepovolaných rukou velice nebezpečné. Všichni např. známe případy, kdy někoho zavraždili či vydírali pro peníze (kryptoměny).

Proč se vládám nelíbí soukromí?

Buďme k sobě upřímní. Politici nám budou tvrdit, že jde o bezpečnost. Budou vám tvrdit, že se zde perou špinavé peníze a podporuje terorismus, byť jsou to tisíckrát vyvrácené nesmysly. Ve skutečnosti mají jiný záměr. Kontrola, moc a naprostý dohled nad našimi penězi.

Co přinesou regulace kryptoměn?

První regulace kryptoměn se týkají právě toho, aby vystopovali vás a veškeré vaše transakce. Proto musíme burzám posílat své ofocené občanky, řidičáky a pasy, výpisy z účtů apod. Takový je trend, ať se nám to líbí, nebo ne. Kromě toho se však také musí určit, jakým způsobem se budou platit daně.

Daňová legislativa

Bylo by celkem pozitivní, kdyby zákonodárci přišli s jednoduchou a rozumnou zákonnou úpravou zdanění kryptoměn. Budu rád, když nám napíšete do komentářů, co si o tom myslíte. Já bych si to představoval asi tak, že by jednoznačně potvrdili, že se daní až při převodu na fiat peníze, nebo na zboží a služby.

Převod mezi kryptoměnami by měl být osvobozen a taktéž drobné platby. Naopak by se časem díky kryptoměnám mohl usnadnit a zautomatizovat výběr daní. V budoucnosti by to mohlo fungovat plně automaticky a bez nutnosti složité evidence, formulářů a dalších přežitků. O vše by se mohla starat technologie a politici by si právě toto měli uvědomit a začít se na to připravovat.

Nedávné zprávy

V nedávné době jsme tu měli řadu zpráv a náznaků budoucích změn, přicházejících z celého světa. Hodler to bude bedlivě sledovat a jakmile dojde v této oblasti k nějakému posunu, budeme vás informovat. Zákony a regulace kryptoměn nebereme na lehkou váhu.

Summit G20

Na nedávném summitu G20 v Buenos Aires se političtí a ekonomičtí zástupci 20 největších světových ekonomik zabývali otázkou zdanění kryptoměn. Shodli se, že je třeba k regulacím kryptoměn přistupovat společně. Jak ale píše např. web Krize15.cz, žádné řešení této problematiky se zatím nekonalo. Pouze konstatovali, že kryptoměny nepředstavují hrozbu pro ekonomiku a mohly by se danit podobně jako kapitálové výnosy.

Mezinárodní obchodní komora (ICC)

Web Bitcoinnews.com nedávno informoval, že Mezinárodní obchodní komora na konferenci v Singapuru uzavřela dohodu se startupem Perlin. Výsledkem by mělo být vytvoření „ICC Blockchain / DLT aliance.” To znamená, že více než 45 milionů podniků zapojených do ICC začíná využívat technologii blockchain a DLT obecně.

Mezinárodní měnový fond (IMF)

Šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Legardeová nedávno řekla, že kryptoměny podle ní „otřásají systémem.” Její vyjádření bylo ve smyslu, že blockchain, kryptoměny a vše kolem nich představuje jakési narušení, které je třeba regulovat. Podle jejích slov bychom jinak „ztratili stabilitu.”

Závěr

Hezkou neděli a zůstaňte s námi. Hodler je tu pro vás, stejně jako náš pravidelný týdeník HODL, který vychází každou neděli ve 20:00. Vybíráme povětšinou informace, zprávy a novinky, které mají největší dopad na budoucnost kryptoměn. Chceme poskytovat takový druh informací, který vám usnadní investiční rozhodování v tomto mladém a divokém světě. Ve světě kryptoměn, který prochází bouřlivým vývojem, plným úžasných příležitostí, ale také úskalí a pastí.

 

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *