Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (22. 4.) | Rázné kroky, pálení mincí a využití kryptoměn v různých oblastech

Třetí dubnový týden přinesl mnoho zajímavých zpráv a zvratů ve světě kryptoměn. Nový týden nám začal zostra. Binance delistovala BItcoin SV (BSV) ■ Binance spálila BNB v hodnotě nad 15 milionů dolarů ■ Bitcoin byl akceptován jednou z největších cestovních společností na světě ■ BlockShow uspořádal charitativní krypto sbírku na katedrálu Notre Dame  ■ Cardano (ADA) a jeho důležitý milník s názvem Shelley ■ Čínská měna juan by se měla stát kryptoměnou  ■ Realitní tokeny přicházejí na Tezos.

Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Binance delistovala BItcoin SV (BSV)

V minulém díle Krypto Zpráv jsme vás informovali, že Changpeng Zhao, známý jako CZ, pohrozil delistováním forku BCH. V pondělí 15. 4. se tato výhružka stala realitou. Kryptoměnová směnárna Binance oficiálně oznámila, že od následujícího týdne ukončuje obchodování s kryptoměnou Bitcoin SV.

Za týden, v přesně den vydání dnešních Zpráv, je ukončeno obchodování BCHSV vůči všem obchodním párům. Oficiálním důvodem je nesplnění vysoké úrovně standardů, které burza očekává. Samotná kryptoměna na to reagovala okamžitým poklesem ceny ze 70 $ na 55 $.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Úterý ■ Binance spálila BNB v hodnotě nad 15 milionů dolarů

Pálení BNB mincí probíhá co čtvrt roku, kdy jsou zničeny mince v hodnotě 20 % zisku burzy. Tentokrát to bylo již po sedmé. Spálením se z oběhu odstranil 829 800 Binance coinů (BNB) v aktuální tržní hodnotě 15,6 milionů dolarů.

Pálení BNB bude probíhat, dokud nebude z oběhu stažena polovina z původního celkového množství. Díky této strategii, definované ve white paperu, je BNB silně deflačním aktivem, což se podepisuje na jeho dlouhodobém růstu. Aktuálně je BNB jedinou velkou kryptoměnou, která již překonala své ATH.

(Zdroj: https://support.binance.com)

Bitcoin byl akceptován jednou z největších cestovních společností na světě

Corporate Traveller, sídlící v Austrálii, začala přijímat platbu Bitcoinem. Společnost si zajistila strategické partnerství s BitPay, která je zprostředkovatelem kryptoměnové platební brány. Díky této spolupráci Corporate Traveller přijímá platby Bitcoinem a dalšími kryptoměnamy, za rezervace obchodních cest na své platformě. Dle společnosti jde o reakci na rostoucí zájem o tento druh plateb.

(Zdroj: https://www.ccn.com)

BlockShow uspořádal charitativní krypto sbírku na katedrálu Notre Dame

Jak jistě většina z vás ví, v minulém týdnu došlo k požáru jedné z nejstarších dochovaných památek v Evropě a chloubě Paříže, katedrále Notre Dame. Na základě této události vznikla akce ze strany společnosti BlockShow. Ta uspořádala kampaň – sbírku v kryptoměnách, sloužící na rekonstrukci vyhořelé katedrály.

Dárci mohou přispět prostřednictví Bitcoinu a Etherea. Blockchain pomáhá i v charitativní oblasti, což přispívá k větší transparentnosti plateb a důvěře v kryptoměny. Doufejme, že se také podaří pomoci v oblastech, které nepřitahují až takový mediální zájem, ale o to více potřebují naši pomoc.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Středa ■ Cardano (ADA) a jeho důležitý milník s názvem Shelley

Charles Hoskinson, generální ředitel společnosti Cardano, oznámil dosáhnutí důležitého cíle. Shelley! Aktuální fáze ovlivňuje stabilitu a interoperabilitu a přináší také větší decentralizaci, prostřednictvím Proof of Stake. Cardano bude poskytovat možnost stakingu, kdy není nutné provozovat přímo aktivní node. Místo toho lze delegovat své coiny, na provozovatele staking poolu.

Držitelé Cardana budou tímto způsobem odměňováni úměrně k množství drženého Cardana. Toto představuje možnost pasivního příjmu pro držitele této kryptoměny. Pro zájemce o tuto možnost je aktuální výnos 3,7 % ročně s podmínkou držet minimálně 1000 coinů, což je při současné hodnotě přibližně 760$. Cílem Shelley je dosáhnout plné decentralizace Cardana a předat kontrolu nad blockchainem komunitě, prostřednictvím staking poolu.

(Zdroj: https://www.newsbtc.com)

Pátek ■ Čínská měna juan by se měla stát kryptoměnou

Toto prohlásil Donald Tapscott, výkonný předseda výzkumného ústavu Blockchain Research Institute. Proměnu čínského juanu na kryptoměnu považuje za reálnou na základě setkání s místopředsedou komunistické strany Xi Jinpingem. Dle názoru politika je Blockchain jednou z nejdůležitějších technologií, pro budoucnost jejich země.

Dále podle něj není nutné zakazovat těžbu a burzy, protože za 20 let se v Číně Bitcoin používat nebude. Číňané budou používat RMB, když se jejich juan stane kryptoměnu. Tuto změnu provede čínská centrální banka, která z čínských peněz udělá digitální měnu.

V Číně aktuálně existuje 263 projektů souvisejících s Blockchainem, což je čtvrtina všech projektů po celém světě.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Sobota ■ Realitní tokeny přicházejí na Tezos

Tokenizace nemovitostí představuje jednu z možností pro využití blockchainu. Mluvíme zde o digitalizaci nemovitostí celého realitního trhu, o hodnotě 217 bilionů dolarů. Nezměnitelná povaha Blockchainu zaručuje vlastnictví daného majetku. Tokeny by navíc mohly přispět k vyšší likviditě kapitálu, který je vložen do nemovitostí.

Společnosti AlphaPoint a Elevated Returns jsou partneři, kteří spolupracují na vybudování plně funkční burzy digitálních realit, fungující na blockchainu Tezos. Cílem je vytvoření institucionálního stupně pro prodej a distribucí tokenů. Tokenizace s bezkonkurenční zkušeností uživatelů umožní institucím vydávat a obchodovat s digitálními aktivy zastupujícími nemovitosti.

(Zdroj: https://cryptobriefing.com)

Video

Krypto Zprávy čtenářům Hodlera přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi zpráv. Tento pravidelný pořad vychází každé pondělí v 18:00.

https://www.youtube.com/watch?v=NqlnevIBwnE

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *