Pondělí, 20 lednaVítejte na hodlerském webu!

#SPPN 29 | Letem světem – USA před „systémovým selháním”

Opět tu máme několik velmi zajímavých novinek pro kryptosvět i kryptomarket. Startuje již 29. díl SPPN na Hodlerovi. Jedna zpráva stále hýbe světem kryptoměn ze všech nejvíc. Tak schválně! Uhodnete?

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

FED za poslední měsíc vytiskl víc peněz, než je tržní kapitalizace Bitcoinu

Bitmain v Texasu otevírá „největší těžební zařízení na světě”

Je tu nový blockchainový telefon od HTC s BTC full node a vestavěnou peněženkou – Exodus 1s

Bitcoin dosáhne 2 mil. dolarů v roce 2020 – McAfee zdvojnásobuje předpověď

Lidé umírají rukama bezpečnostních složek během protestů v Chile

Facebook otáčí argumentaci – Fiat místo libry a když nás neschválí, Čína vyhraje!

Absurdní zákon by mohl klasifikovat stablecoiny jako cenné papíry

Co si Mark Zuckerberg nachystal na svou obhajobu před Kongresem

Letem světem…

Jak nám již někteří z vás v komentářích napsali, Libra není kryptoměna. Dokonce to ani není hotový projekt. A zatímco Bitcoin podle Johna McAfeeho dosáhne 2 mil. dolarů v roce 2020, není jisté, jestli kdy bude stablecoin Libra spuštěn.

No varovali jsme vás, že to bude mít regulační dopad na celý svět kryptoměn. A nyní je zřejmé, že tomu tak skutečně bude. K Libře se vyjadřují politické špičky států po celém světě. Chystají opatření, projevují ochotu jednat, častěji však odhodlání Libru zakázat.

A jistě si také uvědomují možnost, že Facebook napadne zákaz Libry jako diskriminační. Pravda je, že se zdaleka nejedná o jediný stablecoin a řada jich již delší dobu běžně funguje. To je pravděpodobně také jedním z důvodů, proč nyní vyšel nový návrh zákona, který chce ze všech stablecoinů udělat z hlediska americké legislativy cenné papíry

Světem digitálních válek

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře Hodlera, víte, že Čína usilovně pracuje na vlastní digitální měně. Také vám neuniklo, že Spojené státy si více než kterákoli země na světě diktují podmínky, hromadí různé připomínky a politická vyjádření.

Zmíněný zákon by nyní mohl nejen Libru, ale i ostatní stablecoiny a jejich emitenty, postavit na jídelní podnos Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Facebook však má kartu v rukávu. Nejen, že nyní připouštějí, že projekt Libra může fungovat i bez stablecoinu, který jejich tým v čele s Davidem Marcusem připravoval, ale to není všechno.

V týmu pravděpodobně nejoblíbenější sociální sítě trefili vlastenckou notu, na kterou s oblibou hrají někteří politici svým voličům. Facebook

to nyní zahrál na americkou nadřazenost, což je rozhodně silná karta pro politickou obhajobu. Zašli tak daleko, že tvrdí, že pokud Spojené státy urychleně nepřijdou s vlastní digitální měnou, tak Čína v podstatě vyhraje digitální bitvu v ekonomické válce s USA a dolar ztratí úlohu rezervní měny a celý svět bude zcela blokován před americkými sankcemi.”

Ozvalo se i Rusko

(Ostatní zprávy si přečtěte sami, seznam naleznete výše.) Závěrem bychom mohli přidat ještě jednu novinku navíc. Tyto zprávy se totiž šíří světem internetu a doputovaly až k rukám Rusů a ruských vládních představitelů.

„Pokud bude LIBRA fungovat bez kontroly, pravděpodobnost scénáře odstavení nejen v Rusku, ale ve všech zemích, se výrazně zvýší. […] Ale toto štěstí nezávisí na ruské vládě, ale na americké. Proto by vaše otázky měly být správně položeny americké vládě.”

V mírně ironickém duchu se tímto stylem nesou světem kryptoměn a fiatcoinů slova zvláštního zástupce prezidenta Vladimíra Putina pro IT – Dmitrije Peskova.

Kryptomarket

43. týden začal co se týče cenových pohybů kryptoměn stejně nudně, jako probíhal celý předchozí. Až do dnešního odpoledne se prakticky nic nedělo. Bitcoin se stále pohyboval lehce nad 8 tisíci dolarů. Okolo půl 3 však přišel prudký sešup a pád se zastavil až na cca 7500 USD. Zhruba tolik stojí mince BTC i nyní. Zatím to tedy vypadá, že nás tato úroveň zadržela, alespoň proteď.

Altcoiny během pádu kryptomarketu mírně zvýšily svůj tržní podíl, když dominance Bitcoinu klesla z cca 66,6 % na aktuálních 66,2 %.  Stále se však držíme na 66 % a něco, a to již od začátku měsíce.

Závěr

Kryptosvět roste a bere na sebe různé podoby během období růstů a korekcí, i během vstupu nových hráčů a projektů. Dávno je pryč doba, kdy se svět kryptoměn netýkal politik světových vlád a států. Nálada politickcých tlaků a regulačních rámců je zatím optimální pro Bitcoin a neradostná pro Libru a podobné projekty. Tento stav je z pohledu kryptonadšence poměrně pozitivní. A co nám přinese budoucnost? Zůstaňte s námi a dozvíte se to.

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

Bitcoinovej Kanál | Kdo je zakladatel Bitcoinu?

Zdroj:

https://letknow.news/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *