Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Co si Mark Zuckerberg nachystal na svou obhajobu před Kongresem

Mark Zuckerberg se během příprav na slyšení před kongresovým výborem chystá na obhajobu svého projektu. „Stávající systém selhává,” napsal ve včerejším písemném svědectví.

Obhájí Mark Zuckerberg projekt Libra?

Opět se vracíme k nejsledovanější události roku 2019 v kryptosvětě. Ať se nám to líbí či ne, projekt Libra sociální sítě Facebook, kterou založil Mark Zuckerberg, má zásadní dopad na celý kryptomarket. Nemůžeme přehlížet tu bezprecedentní pozornost celého světa, kterou na sebe a tím i na kryptoměny v čele s Bitcoinem přitáhl právě záměr sociální sítě, mít své vlastní digitální peníze.

Právě tento záměr se nyní pokusí šéf Facebooku Mark Zuckerberg obhájit před Výborem pro finanční služby amerického Sněmovny reprezentantů. Projev bude zřejmě v duchu nové rétoriky, o které jsme vás informovali v úterním článku. V tomto duchu můžeme citovat Zuckerbergovy výroky:

“Stávající systém selhává

Finanční průmysl stagnuje a neexistuje žádná digitální finanční architektura podporující inovace, které potřebujeme. Věřím, že tento problém lze vyřešit a Libra může pomoci.“

Role Facebooku v “digitální válce”

Představitelé USA se obávají, že by za jejich vláda mohla země přijít o svou dolarovou hegemonii

. Mark Zuckerberg toho využil a nyní představí roli Facebooku v obchodní válce USA, resp. ve válce o převahu v digitálních technologiích a v nové, digitální ekonomice. Varoval, že USA by mohly ztratit své „finanční vedení“ na světové scéně, pokud neschválí Libru. Dále poznamenal:

„Věřím, že je to něco, co se musí postavit, ale chápu, že právě teď nejsme ideálním poslem. Během posledních několika let jsme se potýkali s mnoha problémy a jsem si jistý, že si lidé přejí, aby to byl kdokoli jiný než Facebook, který tento nápad prosazuje.“

Aby pro svou obhajobu udělal co nejvíc, přidal šéf Facebooku informaci, že Libra nemá v úmyslu soutěžit se suverénními měnami ani se účastnit měnové politiky, ale že „je provincií centrálních bank.“ A jako taková bude „spolupracovat s Federálním rezervním systémem a dalšími centrálními bankami odpovědnými za měnovou politiku, aby zajistil, že tomu tak je.” Nutno doplnit, že šéf projektu David Marcus, jak jsme vás již včera informovali, připustil možnost použití státních stablecoinů na platformě, namísto Libry.

Napište nám svůj názor, přežije projekt Libra?

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Co číst dále?

Bitcoin dosáhne 2 mil. dolarů v roce 2020 – McAfee zdvojnásobuje předpověď

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *