Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Digitální měna jako nástroj udržení i zastravení dolarové hegemonie

Americká centrální banka „aktivně sleduje a debatuje“ ohledně vydání digitální měny k udržení pozice dolaru. Guvernér Bank of England Mark Carney však vidí možnost zastavení hegemonie USD.

Digitální měna zachrání dolar?

Nejvyšší představitel americké centrální banky ve středu odhalil, že Federální rezervní systém (FED) „aktivně sleduje a debatuje“ ohledně vydání digitální měny. Případný digitální dolar by jim umožnil udržet status světové rezervní měny. 

V současné době přitom rostou obavy regulačních orgánů USA o ztrátu výsadní pozice své fiat měny – amerického dolaru. Mezi významné osoby, které na toto “nebezpečí” upozorňují, patří např. bývalý výkonný ředitel Goldman Sachs Robert S. Kaplan či bývalý předseda CFTC J. Christopher Giancarlo.

Samotný plán společnosti Facebook na vytvoření digitální měny Libra vzbudil obavy předsedy Fedu Jerome Powella i některých dalších amerických zákonodárců. Ti se dříve obávali, že by se Libra mohla okamžitě stát tak populární, že by mohla ohrozit stabilitu amerického finančního systému.”

“Všiml jsem si, že se zdá, že Libra v tuto chvíli ustupuje,” řekl Kaplan. Ale „někdo přijde na to, jak to udělat.“

Digitální měna ukončí dolarovou hegemonii

A zatímco FED „sleduje a diskutuje” v obavách, tím něčím, co zastaví nadvládu amerického dolaru, by podle guvernéra Bank of England

měla být právě digitální měna. Uvedl to ve středu ve Washingtonu DC na výroční konferenci MMF o velkých technologiích a budoucnosti financí.

Guvernér centrální banky Anglie hovořil o výhodách inovačních platebních nástrojů, které nutí tradiční hráče, aby si představili svět, kde se daří open-source systémům a alternativním modelům. A zejména pak dodal, že:

“Existuje však cesta k [lepšímu] globálního systému, pokud bude přijat koš měn, bude to součástí – přinejmenším podle mého názoru – toho, že systém bude vyvážen mimo hegemonii, což je Americký dolar, k něčemu, co je vyváženější a bude tím, co multipolární svět potřebuje.“

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://dailyhodl.com/

Co číst dále?

IRS využil bitcoinovou síť k rozprášení webu s dětskou pornografií na darknetu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *