Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Američané zvažují možnost státní digitální měny

Dva kongresmani a členové Výboru pro finanční služby USA vznesli obavy ohledně pozice dolaru. Američané vyzvali FED, aby zvážil možnost vytvoření národní digitální měny.

Američané zvažují národní digitální měnu

Dva zákonodárci USA chtějí, aby Federální rezervní systém promyslel vytvoření digitálního dolaru. Domnívají se, že americký dolar je vystaven riziku, že zůstane pozadu. V dopise z 30. září, předsedovi Federální rezervní rady Jerome Powellovi, zástupci USA French Hill a Bill Foster vyjádřili obavy, že význam amerického dolaru by mohl být ohrožen.

Američané by mohli, vzhledem k potenciálu digitálních měn, převzít vlastnosti a užitečnost papírových peněz a „zahájit projekt vývoje digitální měny v amerických dolarech.“ To by podle politiků měla být úloha FEDu (systém centrálních bank USA).

“Federální rezervní systém jako centrální banka Spojených států má schopnost a přirozenou roli při vývoji národní digitální měny. Obáváme se, že nadřazenost amerického dolaru by mohla být dlouhodobě ohrožena širokým přijetím digitálních měn. Mezinárodní banka pro mezinárodní platby provedla studii, která zjistila, že více než 40 zemí po celém světě v současné době vyvinulo nebo se chystá rozvíjet digitální měnu.“

američané, vlajka, dolar

Státní měna místo Facebooku

Kongresmani se dále vyjádřili ve smyslu, že by se Američané neměli spoléhat na soukromé firmy a jejich tvorbu digitalních měn (Facebook). Zákonodárci poukazují na naléhavou potřebu státní digitální měny ve smyslu změny povahy peněz, která provází peníze po celou historii.

Dodávají:

“Zatímco někteří Američané používají kryptoměnu pro spekulativní účely, využití digitálních aktiv se může v budoucnu stále více přizpůsobovat využití papírových peněz.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://www.coindesk.com/
https://cointelegraph.com/

#SPPN 23 | Soukromí bychom si měli chránit! A co novinky ke kávě?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *