Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Švýcarsko Může Mít Nový Platební Systém – Libru od Facebooku

Žádost o posouzení Libry obdržel švýcarský finanční regulátor FINMA, který ho označil jako platební systém. Může Švýcarsko povýšit Libru regulerní měnu?

Projekt Libra oslovil Švýcarsko

dnes, 11. září 2019, Švýcarský úřad pro dohled nad finančním trhem vydal své pokyny pro stablecoiny. FINMA zde vysvětluje, jak nakládá se stablecoiny podle platných zákonů v zemi a potvrzuje přijetí žádosti od sdružení Libra. Uvádí, že obdržel „žádost o posouzení toho, jak by projekt Libra klasifikoval podle toho, jak je v současnosti plánován.” Odpovídá:

„Ve Švýcarsku by takový projekt spadal pod regulaci infrastruktury finančního trhu. Projekt, jak se v současné době předpokládá, by vyžadoval licenci na platební systém od FINMA na základě zákona o infrastruktuře finančního trhu (FMIA).”

Regulátor dále uvádí, že Švýcarsko má požadavky na platební systémy založeny na převládajících mezinárodních standardech, zejména na Zásadách pro infrastrukturu finančního trhu (PFMI).” Také by bylo třeba splnit standardy proti praní špinavých peněz. Podmínkou pro udělení licence na švýcarský platební systém by bylo, že výnosy a rizika související se správou rezervy by nesla výhradně Libra Association, a nikoli držitelé.”

FINMA dodává, že vzhledem k plánovanému globálnímu charaketru prjektu bude třeba mezinárodně koordinovaný přístup a uvádí:

Při mezinárodní koordinaci by se mělo vyvinout zejména vymezení požadavků na správu rezervy a správu kolem ní, jakož i na boj proti praní peněz.”

Asiciace Libra vysvětluje důvod své žádosti těmito slovy:

„Zapojujeme se do konstruktivního dialogu s FINMA a vidíme realizovatelnou cestu, aby se síť s otevřeným zdrojovým kódem stala regulovaným platebním systémem…”

  • Libra je stablecoin, který Facebook poprvé oznámil v prvním pololetí 2019. Jedná se o digitální měnu, která má být podložena košem a měn.
  • Projekt se setkal s nelibostí řady světových politiků a regulátorů, kteří hovoří o ohrožení svých národních měn i potenciálních uživatelů této korporátní virtuální měny.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *