Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Konkurence Blockchainu? Amazon Představil Kvantovou Databázi

Zda je to dobrá zpráva necháme jako vždy na vašem vlastním posouzení. Amazon představil kvantovou databázi pro společnosti – Amazon QLDB (Quantum Ledger Database).

Amazon stvořil kvantovou databázi

Amazon QLDB (Quantum Ledger Database) je určitý typ technologie Ledger, která údajně přináší výhody oproti blockchainu pro společnosti, které potřebují bezpečnou databázi. QLDB je neměnná, kryptograficky ověřitelná a výkonná databáze, která se propojuje s aplikacemi, ve kterých více stran pracuje s “centralizovaným důvěryhodným oprávněním.” Společnost ke své databázi uvádí:

„Dnes nabízí Amazon Web Services zákazníkům Amazon Managed Blockchain pro tento případ použití. Existují i ​​další zákazníci, kteří mají aplikace, které potřebují centralizovanou účetní knihu, která zaznamenává všechny změny nebo transakce a udržuje neměnné záznamy o těchto změnách.”

Služba má řadu využití, mezi které může patřit uzavírání slmuv, sdílení dat, sledování transakcí a stavu účtů, sladění dat mezi systémy dodavatelského řetězce, centralizovaná účetní kniha a mnoho dalšího. Kvantová databáze podle Amazonu nabízí výhodu oproti blockchain v tom, že:

„blockchainové rámce jsou decentralizovány a vyžadují souhlas od členů sítě před provedením nových transakcí do sdílené účetní knihy, což výrazně zpomaluje výkon účetní knihy.“

Amazon patří ke společnostem, které již delší dobu testují blockchain a související technologie. Již v květnu přišel se službou Amazon Managed Blockchain (AMB). Jedná se o kompletní blockchainové řešení pro firmy, které mohou během pár kliků myší začít testovat využití blockchainové sítě.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *