Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Tether Daruje Milion USD Lidem Zasaženým Hurikánem Dorian, VanEck Propadl s Omezenými “ETF”

Tether daruje 1 milion dolarů lidem, kteří přežili hurikán Doirian. Ten na Bahamách zanechal téměř 100 tisíc lidí bez domova. Omezené ETF sponzorované firmou VanEck jsou propadák.

Tether daruje milion $

Hurikán Dorian byla jedna z nejsilnějších bouří, jakou kdy lidé v okolí Atlantiku zažili. Tether slíbil, že budou pomáhat těm, kteří to potřebují na zasažených Bahamách. Milion dolarů chtějí dát ze svého a navíc vyzývají komunitu, aby se k nim připojila a také darovala. V příspěvku na jejich blogu najdete adresy, na které je možné zaslat dary na pomoc lidem zasaženým hurikánem Dorian. Všechny dary budou předány Deltec Cares, kterou Tether představil těmito slovy:

„Deltec Cares je nezisková charitativní organizace vytvořená na podporu jak okamžitého úsilí o záchranu, tak dlouhodobé pomoci nezbytné pro pomoc obětem přírodních katastrof na Bahamách zotavit se a obnovit. Skládá se z dobrovolnických profesionálů z mezinárodní skupiny Deltec, kteří směřují 100 % všech získaných finančních prostředků na poskytování humanitární pomoci potřebným.”

Dříve jsme vás také informovali o nadaci Rainforest Foundation US, která žádá hodlery a celou kryptokomunitu o příspěvek na pomoc k záchraně ohněm zasažené Amazonie.

VanEck Propadl s Omezenými ETF

Tzv. akcie VanEck SolidX Bitcoin Trust 144A byly prezentovány jako ETF. Nicméně se našli i kritici, kteří to tak nevidí a např. právník Jake Chervinsky prohlásil, že se podle něj o ETF rozhodně nejedná. Naopak uvedl, že to spíše připomíná Grayscale Bitcoin Trust, které byly spuštěny již před 6 lety. Omezenou verzi toho, co společnost přirovnala k “ETF”, které jsou navíc určeny pouze pro některé instituce, vydali po dlouhém a zatím neúspěšném čekání na schválení komisí SEC.

Ukázalo se, že o tyto VanEck SolidX Bitcoin Trust není skoro vůbec zájem. Společnost tak po prvním týdnu propadla s pouhými cca 41 000 USD ve fondu, tedy přibližně 4 BTC. Konečné rozhodnutí o schválení či neschválení ETF na Bitcoin se od komise pro kontrolu cenných papírů SEC dočkáme již v říjnu. 

  • ETF je zkratka pro “Exchange Traded Fund” (burzovně obchodovaný fond). Jedná se o fond, který se obchoduje na velkých světových burzách s vysokou likviditou. Narozdíl od běžných podílových fondů vydává své akcie.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://news.u.today/
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *