Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Facebook – Projekt Stablecoinu Libra a Kryptopeněženky Calibra Maká

Dnes přišlo několik novinek ze strany korporátní kryptoměny Libra a kryptopeněženky Calibra od společnosti Facebook.

Libra a Calibra odpovídá na nejistotu investorů

Zaznamenali jsme, že miminálně 3 investoři do projektu Libra zvažují odchod kvůli regulacím. Facebook se nyní snaží s tím něco dělat. Oznámil, že jeho peněženka Calibra buduje tým, který bude speciálně vytvořený pouze pro regulace, resp. jejich dodržování. Zároveň se snaží přesvědčit americké i evropské regulátory, že projekt Libra není hrozbou.

Facebook také najal lobbistickou firmu. Dokonce bude za Libru lobbovat John Collins, bývalý šef politiky společnosti Coinbase. A aby toho nebylo málo, přidali také “bug bounty” program s odměnou až 10 000 $ za nalezení chyby a zranitelného místa v kódu Libry. Testovací síť projektu je již ve stádiu vývojářského testování.

“Doufáme, že vývojáři do této iniciativy přinesou rozmanitost perspektiv a odborných znalostí a zároveň budou držet Libra Blockchain na nejvyšší bezpečnostní úrovni.”

Uvedl to ředitel bezpečnosti dceřiné společnosti Facebooku Calibra, Aanchal Gupta. Svůj projekt prostřednoctvím neziskové organizace Libra, vč peněženky Calibra, však Facebook nespustí dříve, než budou mít v pořádku právní stránku a než budou v souladu s regulacemi.

Facebook těmito kroky může získat důvěru partnerů i regulátorů, ale nejdůležitější bude samozřejmě až to, jak bude fungovat případný produkt, pakliže bude spuštěn. Pro web CoinDesk, který dnes o novinkách ze strany Libry informoval, řekl Jesse Spiro, vedoucí politiky Chainalysis, že “některé z kroků, které asociace Libra dělá, jsou velmi prozíravé.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://www.coindesk.com/
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

  • Krypto-Fun

    Rozumiem tomu že ľudia ktorý sa o kryptomeny veľmi nezaujímajú, alebo weby a médiá ktoré im nerozumejú tak píšu o libre že je to kryptomena. Web ktorý sa špecializuje na kryptomeny by však nemal miasť ľudí. Správnejší názov by bol pri libre – digitálna mena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *