Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Rojí se tzv. “Zabijáci” Facebook Coinu Libra – Metal a Venus

Ještě ani není jisté, že Facebook svoji Libru vůbec spustí, přitom už tu máme několik konkurentů tohoto plánovaného stablecoinu. Mezi ně patří i Metal a Venus.

Venus od Binance

Prvním jmenovaným projektem je Venus, od jedné z největších kryptoburz – Binance. Společným jmenovatelem s Facebook coinem je určitá snaha o revoluci finančního systému. Spoluzakladatel projektu Yi He věří, že stablecoiny postupně nahradí fiat měny a poskytnou finanční služby lidem, kteří nemají přístup k bankovním službám.

Jelikož Binance sídlí na Maltě, nebude čelit jednáním před Kongresem USA, jako Facebook. Využít chtějí svůj blockchainový ekosystém. V oznámení uvádějí:

“Binance se snaží vytvořit nové aliance a partnerství s vládami, korporacemi, technologickými společnostmi a jinými kryptoměnovými společnostmi a projekty  zapojenými do většího blockchainového ekosystému, za účelem umožnění rozvinutým a rozvojovým zemím tvořit nové měny.”

  • Stablecoin je kryptoměna navázaná zpravidla na fiat měnu, která by měla být podložená touto měnou. Není investorsky zajímavá a slouží jen jako digitální forma dané měny (resp. více měn či aktiv) – např. při obchodování na burzách, apod.

Metal

Tvůrci tohoto projektu říkají, že bude dominovat trhu nad Librou od Facebooku. Patří mezi ně také pravděpodobně nejmladší bitcoinový milionář Erik Finman. Metal je platební aplikace, která podporuje řadu kryptoměn včetně Bitcoinu a Etherea. Mladík hovoří o tom, že tato platforma podle něj povede ke zničení Libry.

Aplikace uzavřela partnerství např. se soc. sítí Steemit, takže zde uživatelé mohou nově nalézt také kryptoměnu Steem a obsah z platformy. “Budeme konečně přinášet lidem kryptoměny – způsoby, kterými si ve Facebook Libře pouze přejí, aby mohli,” shrnul Finman.

Bitcoin

Trochu skromně bychom mohli přidat třetího kandidáta. Je jím Bitcoin. Jediná decentralizovaná a nikým neovládaná kryptoměna na světě, která vznikla jako platební prostředek, náhrada bank a kolabujících fiat měn, na které se většina stablecoinů chce naopak navázat.

Dříve jsme vás také informovali o snaze Walmartu o vlastní stablecoin. Jeho plánovaný token je podobný Libře od Facebooku a v některých bodech ji překonává.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *