Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Další Samozvaný Satoshi Nakamoto: „Pravda je vždy Podivnější než Fikce”

Muž, který o sobě tvrdí, že je tvůrcem Bitcoinu, je původem z Pakistánu. V prvním díle “My Reveal” (Mé odhalení) samozvaný Satoshi píše o svém původu a údajném vzniku Bitcoinu.

Další Samozvaný Satoshi Nakamoto

Ve svém “Odhalení” muž pakistánského původu líčí svůj příběh, kdy mu anglické banky odmítly otevřít účet, protože zde neměl trvalé bydliště. Jeho otec byl bankéř a on sám v mládí slýchal o skandálech a špinavých hrách ve světě finančních institucí. Nyní údajně přichází, ne proto, aby něco někomu dokazoval, ale aby něco dokázal sám sobě.

„I chudé dítě s omezeným vzděláním by mohlo potenciálně těžit z výhod bitcoinů, zatímco sedí v Číně, Indii nebo Africe. Snažil jsem se vytvořit něco, co by navždy změnilo finance a bankovní svět, a dal lidem moc, čímž se zbavil kontroly centrálních bank.“

Navzdory poutavému příběhu, který zahrnuje studium kryptografie, začátky tvorby Bitcoinu s Halem Finneyem v roce 2006 a mnoho dalšího, je Pakistánec jen další samozvaný Satoshi v řadě. Kryptokomunita se obecně shoduje, že pokud chce někdo dokázat, že je tvůrce Bitcoinu, musí prokázat svou totožnost podepsáním transakce z adresy prvního bitcoinového bloku.

Muž dále ve svém prvním díle 3dílné série píše, že „pravda je vždy podivnější než fikce.”

Název Bitcoinu údajně vznikl jeho posedlostí o navrácení jména pakistánské banky BCCI, která se podle něj stala obětíbrutálních a špinavých firemních světových politik a všeobecné tajné politiky.”

„Bank of CredIT and COmmerce INternational.”

Jméno Satoshi Nakamoto pak údajně vzniklo hledáním “požahnaného” čísla v chaldejské numerologii, kterou studuje od dětství.

satoshi

Příjmení Nakamoto pak údajně vzniklo až později. Gavin Andresen, Nick Szabo ani Hal Finney o něm věděli jen málo a když se Bitcoin stal v některých zemích nelegální, učinil kroky, aby byla jeho identita v bezpečí. Hal Finney údajně v letech 2005 – 2006 po přečtení jeho přezdívky poznamenal: „Satoshi, kdo? Satoshi Nakamoto?“ A tak vzniklo příjmení. Dorian Satoshi Nakamoto, který bydlel pár bloků od Finneyho, byl později omylem identifikován jako zakladatel BTC.

Je podle vás tento Satoshi pravý, nebo podvodník? Napište nám svůj názor do komentářů.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://satoshinrh.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *