Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (19. 8.) | Bakkt Konečně Schválen CFTC a Další Novinky z Kryptosvěta

Hlavní zpráva týdne: Bakkt získal povolení od CFTC ■ SEC odložila rozhodnutí 3 návrhů na ETF ■ Čínská centrální banka ohlašuje blížící se spuštění vlastní kryptoměny ■ KakaoTalk bude mít vlastní kryptopeněženku  ■ ICON bude rozdávat 3 Miliony svých coinů ■ Drony od Walmartu budou používat ke koordinaci blockchain ■ CEO Coinbase oznámil velikost investic do kryptoměn od institucí.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Uplynulý týden nám přinesl řadu novinek a také důležitých oznámení, které ovlivní svět kryptoměn v příštích měsících a letech. Pojďme si je shrnout.

Pondělí ■ SEC odložila rozhodnutí 3 návrhů na ETF

Americká komise pro cenné papíry (SEC) odložila své rozhodnutí o třech návrzích fondů obchodujících s bitcoiny. Konkrétně jde o žádosti společností VanEck SolidX, Bitwise Asset Management a Wilshire Phoenix.Oficiální vyjádření:

„Komise považuje za vhodné stanovit delší lhůtu, ve které může vydat příkaz ke schválení nebo zamítnutí navrhované změny pravidel, aby měla dostatek času tyto navrhované změny pravidel zvážit.“

Tato lhůta se prodloužila do 13. října v případě společnosti Bitwise Asset Management a do 18. října u společnosti VanEck SolidX.

Čínská centrální banka ohlašuje blížící se spuštění vlastní kryptoměny

Čínská lidová banka, jak se centrální banka nazývá, plánuje brzy spustit digitální Juan. Jeho vývoj byl urychlen jednak oznámením Facebooku o své připravované kryptoměně Libra, a také ve snaze posílit měnu, která aktuálně trpí obchodní válkou s USA.

Digitální Juan bude nahrazovat hotovost, nebo-li mince a bankovky v oběhu. Tento krok mimo jiné umožní čínské vládě monitorovat veškeré transakce svých občanů.

KakaoTalk bude mít vlastní kryptopeněženku

KakaoTalk je populární jihokorejský messenger. Ten plánuje integrovat do své platformy snadnou peněženku s názvem Klip. Jde o obdobný nápad, s jakým má v úmyslu přijít Facebook nebo např. již funkční aplikace Status, na kterou jsme dělali recenzi.

Peněženka Klip má být spuštěna již ve druhé polovině letošního roku. Bude podporovat kryptoměnu Klay a na ní vyvíjené tokeny. V plánu je podpora i dalších digitálních aktiv. Posílání této digitální měny bude stejně snadné jako posílání zpráv a nebude vyžadovat váš soukromý klíč. Je možné, že Kakao tímto předběhne i Facebook, protože by neměl mít problémy se schvalováním.

Úterý ■ ICON bude rozdávat 3 Miliony svých coinů

Důvodem je motivace k účasti na předběžných volbách  zástupců, které může volit každý držitel této kryptoměny s peněženkou ICONex. Tyto volby jsou důležité z pohledu budoucnosti celé sítě. Ze 100 zvolených zástupců se bude 22 nejlépe hodnocených podílet na tvorbě bloků a potvrzování transakcí.

Zmíněná odměna, která bude mezi voliče rozdělená, dosahuje při aktuálním kurzu hodnoty přes 13 milionů korun a pochází od samotné nadace ICON. Volby proběhnou 26. 8.

Čtvrtek ■ Drony od Walmartu budou používat ke koordinaci blockchain

Tato informace pramení z patentové přihlášky Walmartu, která v překladu zní „klonované drony používající blockchain.” Jde tedy nejspíše o snahu obchodního řetězce o vytvoření nové doručovací služby. Blockchain zde bude sloužit k zabezpečení komunikace a ke koordinaci jednotlivých zařízení. Konkrétně může jít o informace o identifikačních číslech, výšce letu, trase apod.

Pátek ■ hlavní zpráva týdne: Bakkt získal povolení od CFTC

Bakkt získal veškerá povolení na provozování bitcoinových futures, včetně CFTC. První kontrakty budou spuštěny již v září. Bakktu jsme se v našich krypto zprávách věnovali již několikrát, naposledy ohledně spuštění testovacího režimu.

Nyní jde ovšem o jeden z nejdůležitějších a zlomových momentů v historii této plánované obchodní platformy, která (jako první?) chce nabízet bitcoin futures, vypořádané v reálných bitcoinech. Což je rozdíl oproti futures od CME, která vypořádává své kontrakty ve fiat měnách.

Bakkt nyní dostal souhlas jak od Komise pro obchodování komoditních futures, tak i od Ministerstva financí státu New York. Bitcoiny budou pojištěny do výše 125 milionů dolarů. Smlouvy s denními a měsíčními futures se začnou obchodovat 23. Září.

CEO Coinbase oznámil velikost investic do kryptoměn od institucí

Ředitel americké směnárny Coinbase Brain Armstrong hovoří o 200 až 400 milionech dolarů týdně, které proudí od institucí do kryptoměn. Nárůst je patrný především za posledních 12 měsíců. Tato čísla vychází i z dat společnosti Xapo, kterou Coinbase koupila, která spravuje institucím kryptoaktiva v hodnotě 7 miliard dolarů.

TIP: Věděli jste, že každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi SPPN?

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi. hlavní zpráva týdne: Bakkt získal povolení od CFTC

https://youtu.be/-JQxpkLngo8

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Jak si koupit Bitcoin v roce 2023: Průvodce nákupem kryptoměny pro začátečníka v kostce

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *