Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Sobotní Přehled Posledních NEWS (#SPPN11) – Bojíte se o své Osobní Údaje?

Hodler vás pravidelně zásobuje pěknou řádkou novinek a informací z kryptosvěta. Dnes je sobota, a to znamená, že je tu další díl našeho pravidelného přehledu SPPN. V dnešním díle se vás zeptáme: Bojíte se o své osobní údaje?

Co to je?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. Nemusíte se prokousávat dlouhými odstavci omáčky a názorů redaktorů a vše podstatné si přečtete během chvilky.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Středeční, resp sobotní, přehled posledních NEWS vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní.

SPPN

Druhá polovina týdne začala poklidně – prohlášením respektovaného tradera Petera Brandta, že jsme stále v bull marketu. Jeho předpověď, že se Bitcoin vyšplhá na 100 tisíc $ se někomu může zdát přehnaná. Bereme ji v úvahu, neboť jde o tradera s 45 lety zkušeností, který měl v minulosti opakovaně pravdu.

Následovala trochu sci-fi aktualita o tom, že Walmart bude k zasílání zboží používat systém dronů. K zabezpečení komunikace a bezpečnému letu pak budou využívat technologii blockchain. Měli jsme tu také zprávu o jednom z největších krypto podvodů v historii. Na nesmyslně vysoké zhodnocení nalákali podvodníci z Plus Tokenu tolik lidí, že si přišli odhadem na více než 3 mld. USD.

Hlavní město Ruska Moskva hledá dodavatele pro svůj plánovaný městský systém. Chtějí, aby byl postaven na blockchainu Etherea. Součástí zprávy pak bylo, že již letos použijí blockchain také u voleb. Ozval se jim však odborník, který jim sdělil, že je jejich volební systém nezabezpečený. Přiznali chybu a ohlásili plány na update.

Bojíte se o své osobní údaje?

V souvislosti s některými zprávami posledních dní a týdnů se vás chceme zeptat, jaký máte názor na AML a KYC zákony? Na jednu stranu zde máme spoustu hacků, ale je tohle opravdu cesta, jak tomu zabránit? Bojíte se o své osobní údaje, vyhýbáte se jejich sdělování burzám, nebo věříte, že jsou tam v bezpečí? Dejte nám vědět do komentářů.

Ale zpět k NEWS. Šéf Coinbase oznámil, že skrz jejich platformu přitéká do kryptomarketu 200 až 400 milionů instituciálních investic dolarů každý týden. Zároveň přišla zpráva o tom, že se Coinbase Custody díky pohlcení Xapo stává největším poskytovatelem služby správy kryptoaktiv pro instituciální investory.

Velice významnou novinkou je spuštění platformy Bakkt. K tomu by mělo po roce čekání dle oficiálního oznámení dojít 23. září. Bakk

t závodí se společností LedgerX o to, kdo jako první v USA otevře termínované futures kontrakty na Bitcoin, které budou reálně podložené skutečnými bitcoiny.

Zatímco mladík s kriminální minulostí byl odsouzen a má “zaracha, Binance si opět dopisuje s nějakým hackerem. Tentokrát jde o někoho “slušného”. Místo zneužití přístupu k Twitteru burzy k okradení lidí se chce na něčem domluvit. Hovoří o velké potřebě peněz.

 

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Peter Brandt: Bull Trend Bitcoinu je Neporušený – Míří na 100 Tisíc $

Walmart Chystá Drony – Budou Používat Blockchain ke Koordinaci

Moskva Hledá Dodavatele pro Městský Systém na Blockchainu Etherea

Možná Největší Exit Scam v Historii Kryptoměn – Plus Token přesáhl 3 mld. $

Moskevský Blockchainový Volební Systém je Nezabezpečený, říká Odborník

CEO Coinbase: Vidíme 200 až 400 mil. $ Instituciálních investic do kryptoměn týdně

Bakkt | Přichází po Roce Čekání na Fyzicky Podložené Bitcoin Futures

Mladík Nabízel Cizí Osobní Údaje a Hackerské Služby za Bitcoin – Teď má “Zaracha”

Binance si Dopisuje s Dalším Hackerem – Naboural jim Twitter

Kryptomarket

Po čtvrtečním propadu pod 10 tisíc dolarů se Bitcoinu podařilo vrátit zpět. Aktuálně se obchoduje za cca 10 350 (CMC). Altcoiny se stále drží v nepříznivé situaci a dominance BTC se opět blíží k psychologické hranici 70 %. S propadem došlo k rekordně nízkým hodnotým indexu strachu a chamtivosti. Aktuálně je tento index na hodnotě 20, což stále ještě značí extrémní strach investorů.

Závěr

Závěr týdne byl opět velmi zajímavý. Bakkt přichází a řada obchodníků to bere jako signál k nákupu. I to mohl být jeden z hlavních důvodů, proč se Bitcoin dokázal vrátit nad 10 tisíc dolarů. Také jsme tu měli zajímavé zprávy o využití blockchainu. Hackeři si nedají pokoj a nevypadá to, že by je nějak trápila KYC pravidla. Jednoduše je obejdou.

I proto bychom se vás v dnešním díle SPPN rádi zeptali: Bojíte se o své osobní údaje?

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *