Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Moskevský Blockchainový Volební Systém je Nezabezpečený, říká Odborník

Podle zprávy francouzského odborníka na kryptografii je volební systém Moskvy totálně nezabezpečený. Měl by přitom již na podzim umožnit části občanů hlavního města Ruska volit na blockchainu.

Moskevský blockchainový volební systém je nezabezpečený

Hlasovací platforma postavená na blockchainu by měla umožnit voličům ze tří volebních obvodů, aby se již 8. září mohli rozhodnout, zda tento systém použijí k volbě poslanců do moskevské městské dumy nebo do parlamentu. Francouzský výzkumník Pierrick Gaudry však říká, že je tento volební systém naprosto nezabezpečený. Řekl:

„Může to být prolomeno během 20 minut na běžném osobním počítači a s pomocí volně dostupného softwaru. Přesněji řečeno, je možné vypočítat soukromé klíče z veřejných klíčů. Jakmile se tak stane, lze všechna šifrovaná data dešifrovat stejnou rychlostí, jakou byla vytvořena.“

Problémem je, že hlasovací platforma není postavena na blockchainu Etherea, ale využívá algoritmus ElGamal a používá klíče kratší než 256 bitů. Výzkumník dodal, že to je příliš krátké, na zajištění bezpečnosti. Kromě toho pak upozorňuje, že by se mohlo stát, že podrobnosti o tajných volbách občanů budou odhaleny komukoli. Důsledky potenciálního hacku je však podle něj těžké určit.

Gaudry kontaktoval vývojářský tým moskevského ministerstva informačních technologií, který stojí za moskevským blockchainovým volebním systémem. Ti svou chybu uznali a uvedli, že budou brzy upgradovat platformu na 1024 bitů.

Moskva se také chystá využít blockchain kryptoměny Ethereum. Na něm by měla být postavena platforma pro městskou správu. V současné době hledají dodavatele.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *