Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

CEO Coinbase: Vidíme 200 až 400 mil. $ Instituciálních investic do kryptoměn týdně

Přibližně před rokem se otevřely pomyslné dveře a spustil se příliv instituciálních investic. Jejich zájem o nákup kryptoměn je velký.

Příliv instituciálních investic neutichá

Brian Armstrong, generální ředitel Coinbase, jedné z největších kryptoburz na světě, prohlásil, že týdně přitéká na kryptomarket 200 až 400 milionů dolarů instituciálních investic. Až do poloviny roku 2018 se přitom z důvodu neexistují bezpečné infrastruktury instituce kryptomarketu spíše vyhýbaly, resp. neměly spolehlivé řešení úschovy.

To se však změnilo a za posledních 12 měsíců je patrný prudký nárůst instituciálního kapitálu, který proudí do kryptoměn. Mezi poskytovatele servisu pro instituce patří Fidelity, Grayscale, nebo právě Coinbase se svou platformou Custody. Brian Armstrong řekl:

„Zda se instituce chystají přijmout kryptoměny, nebo ne, to byla otevřená otázka asi před 12 měsíci. Myslím, že teď už můžeme bezpečně říci, že již známe odpověď. Vidíme 200 až 400 milionů dolarů týdně v nových kryptoměnových vkladech, které přicházející od institucionálních zákazníků.“

To prohlásil těsně po oznámení o akvizici Xapo, která institucím spravuje kryptoaktiva v hodnotě 7 miliard USD. Pohlcením Xapo, údajně za 55 mil. USD, se Coinbase stává největším uschovatelem instituciálních kryptoměn na globálním trhu.

Dříve jsme vás informovali o pokusu o sofistikovaný hack Coinbase. Útočník využíval kombinaci phishing mailů a dalších metod.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cryptoslate.com/
https://cryptoslate.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *