Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Moskva Hledá Dodavatele pro Městský Systém na Blockchainu Etherea

Moskva se chystá na blockchainový systém pro správu administrativních služeb města. Oddělení informačních technologií hlavního města Ruska vyhlásilo aukci, hledá se dodavatel.

Moskva chce blockchainovou platformu městské správy

Využít chtějí blockchain kryptoměny Ethereum. Na něm by měla být postavena platforma pro městskou správu. Mělo by jít o služby jako vydávání dokumentů týkajících se obyvatel, vlastníků nemovitostí a přidělování slotů na městských farmářských trzích.

Moskevské oddělení informačních technologií proto vyhlásilo aukci. Odhadují, že by systém, který má stát na konsenzu proof-of-authority, měl vyjít asi na 57 milionů ruských rublů, tedy 860 000 USD. Oddělení uvádí, že si přejí zvýšit transparentnost procesů, a tím také důvěru veřejnosti v elektronické služby.

Platforma má být podle nich hotová za 60 dní a bude integrována s dalšími blockchainovými experimenty. Moskva již dříve například umožnila občanům hlasovat na platformě Active Citizen

. Zde lidé vyjadřují svůj názor na různé projekty, jako umístění některých projektů (cyklostezka, pouliční dekorace) a podobně.

Kromě toho Moskva během letošních voleb do zákonodárného sboru města umožní části obyvatel hlasovat pomocí blockchainu. Tuto možnost však bude zatím bude mít jen asi 6 % voličů.

TIP: Smart City | Dubai – Arabský Blockchainový Ráj v Poušti

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *