Pondělí, 15 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Walmart Chystá Drony – Budou Používat Blockchain ke Koordinaci

V nedávno zveřejněné patentové přihlášce Walmartu stojí: „Cloning Drones Using Blockchain (klonované drony používající blockchain).“ Maloobchodní gigant tak přichází s dalším blockchainovým projektem.

Walmart přiravuje blockchainové drony

Řetězec opět potvrdil svůj zájem o tuto technologii, tentokrát si u patentového úřadu zaregistroval blockchainové drony. Bude se jednat o systém, který použije blockchain k zabezpečené komunikace a koordinace bezpilotních vzdušných zařízení. Technologie poslouží k přenosu informací, jako např. identifikační čísla dronů, výšky letu, rychlosti letu, letové trasy, informace o bateriích…

„Blockchain může ukládat jakýkoli druh informací, které mohou být uloženy v jakémkoli jiném formátu nebo médiu, například velký seznam instrukcí různých typů, navigačních informací a map. Tímto způsobem lze na všechny klonované drony nasadit stejný softwarový profil.“

Zpráva naznačuje snahu o vytvoření převratné doručovací služby. V budoucnosti by vám tak místo pošťáka mohl zaklepat na dveře dron a doručit nákup. Mezi další výhody blockchainu patří zejména zabezpečení dat. Musí si totiž být jistí, že nedojde ke kompromitování systému.

Tento měsíc jsme vás také informovali o tom, že Walmart pracuje na své vlastní vylepšené “Libře”. Stablecoin by mimo jiné mohl odstranit potřebu peněženky a umožnit zaplatit třeba otiském prstu nebo snímkem oka.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *