Mladík Nabízel Cizí Osobní Údaje a Hackerské Služby za Bitcoin – Teď má “Zaracha”

vězení, news, hacky, hacker, hackerské, služby, policie, soud, přistižen, bitcoiny, trest, basa

Devatenáctiletý Elliot Gunton byl v pátek odsouzen anglickým soudem. Obdržel 20 měsíců, zákaz některých činností a musí odevzdat přes 400 tisíc “špinavých” Liber, které vyděl za hackerské služby a jiné prohřešky.

Brit nabízel hackerské služby a osobní údaje

Mladík se na webu chlubil svou nelegální činností. Policie ho odhalila během rutinní prohlídky, kdy zkoumala, zda dodržuje příkaz prevence sexuálních škod. Ten mu byl soudem uložen v roce 2016 za dřívější trestné činy. Brit se na Twitteru chlubil, že „mít spoustu peněz je v cool, ale mít spoustu peněz, aniž by to lidé věděli, je víc cool.“

Jak uvedla policie, i přes sofistikované snahy o zakrytí nelegální činnosti našli v jeho počítači důkaz, že nabízel hackerské služby za Bitcoin. Konkrétně si účtoval 3000 dolarů v BTC. Dále za úplatu poskytoval kompromitované osobní údaje, jako např. tel. čísla, za účelem spáchání trestných činů. Jeden z policistů to komentoval:

“Gunton využíval osobní údaje nevinných podniků a lidí, aby dosáhl značného zisku, ale nepodařilo se mu skrýt všechny jeho nelegálně získané zisky, což nám umožnilo zabavit bitcoiny v hodnotě stovek tisíc liber.”

Po odsouzení na 20 měsíců, za porušení podmínky, hackerské přestupky a praní špinavých peněz, byl však ihned propuštěn, neboť si již údajně tento trest odseděl, když byl ve vazbě. Musí však devzdat přes 400 tisíc Liber a bylo mu na 3,5 roku zakázáno používat kryptoměny, digitální peněženky nebo burzy, aniž by informoval policii a předal všechny podrobnosti a adresy. Navíc má omezení, které se týká používání internetu, VPN a coudových úložišť.

Advertisement

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.