Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Binance si Dopisuje s Dalším Hackerem – Naboural jim Twitter

Twitter Binance Jersey byl hacknut anonymním uživatelem @LightningNetwo9. Tvrdí, že pracuje s altruistickou motivací a žádá šéfa burzy, aby mu napsal.

Hacker naboural Twitter Binance Jersey

Po nedávném oznámení CEO Binance, že bude hledat svého nástupce, má Changpeng Zhao (CZ) opět plné ruce práce. Tentokrát mu “dobrosrdečný” hacker naboural jeden z účtů na soc. platformě Twitter. Žádá ho, aby mu napsal přímo a hovoří o své altruistické motivaci.

twitter

Coindesk stihl nasnímat některé jeho tweety, než byly smazány. V jednom z nich hacker píše:

„Mohl bych to snadno proměnit v obrovské phishingové schéma a podvodem získat miliony.Rozhodl jsem se to neudělat, přestože jsem v obrovské potřebě peněz. Doufám, že komunita to bude respektovat.”

K tomu mimochodem došlo pouhé 3 měsíce poté, co byla burza Binance hacknuta. Na začátku května nás zasáhla zpráva, že z ní bylo odcizeno více než 7 tisíc Bitcoinů. Škodu tehdy vyčíslili na 42 milionů dolarů. Uživatelé tehdy ocenili, že se vše zaplatilo ze speciálního fondu.

Začátkem srpna vyšlo najevo, že burzu vydírá útočník, který vlastní osobní údaje uživatelů. Když nic nedostal, začal šířit fotografie obličejů a osobních dokumentů uživatelů některé kryptoburzy. Tyto údaje musí uživatelé kryptoburz povinně vystavovat nebezpečí na základě AML zákonů, které však zřejmě neplní svůj účel, neboť hackeři své osobní údaje k vybrání prostředků z burzy nepotřebovali, případně by použili ty ukradené. Přesto chce česká vláda dle nedávné zprávy implementovat tato pravidla ještě přísněji, než jí ukládá unijní směrnice.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *