FUD? Binance Má Zaplatit 300 BTC Výkupné Zloději Osobních Údajů (KYC)

0
news, výkupné, hack, binance, kyc, data, údaje, únik, vydírání, hacker, útočník, kyber, osobní, info, aktuálně, kryptoměny, uživatelé

Nepropadejte panice (resp. FUDu), říká středeční oficiální vyjádření burzy Binance ohledně úniku osobních údajů shromažďovaných v rámci KYC regulace. Dále však informují, že zloděj požaduje výkupné 300 Bitconů.

Výkupné za osobní údaje uživatelů Binance

Ve svém vyjádření Binance uvádí:

“Chtěli bychom vás informovat, že neidentifikovaný jednotlivec nás ohrožoval a obtěžoval a požadoval 300 BTC výměnou za 10 000 fotografií, které nesou podobnost s údaji Binance KYC. Stále vyšetřujeme tento případ z hlediska legitimity a relevance.“

Když burza požadovala nějaký důkaz o zdroji dat, útočník to údajně odmítl a požadoval výkupné. Následně pokračoval ve vydírání a začal tato data šířitpro veřejnost a do sociálních médií. Na sociálních sítích se začaly šířit uživatelská data, což u mnoha uživatelu pochopitelně vyvolalo FUD (výraz česky znamená: strach, nejistotu a pochyby).

Burza dodává, že probíhá vyšetřování a spolupracuje na dopadení pachatele s příslušnými orgány. Její počáteční kontrola uniklých obrázků ukazuje, že jsou všechny od února 2018, kdy Binance „uzavřela smlouvu s dodavatelem na ověření KYC, aby zvládla vysoký objem žádostí v té době.“

Kromě toho Binance nabídla až 25 BTC tomu, kdo pomůže pachatele odhalit a dopadnout. Hacker údajně uvedl, že data pocházejí z více kryptoburz. Na hypotetickou otázku, proč raději nezaplatili, aby ochránili osobní údaje uživatelů Binance odpovídá:

„Nebyl předložen žádný důkaz, který by naznačoval, že by byly z Binance získány obrázky KYC, protože tyto obrázky neobsahují digitální vodoznak potištěný naším systémem. […] Nezapomeňte, že ochrana soukromí našich uživatelů a zabezpečení našich systémů, včetně prostředků uložených uvnitř, je naší nejvyšší prioritou.”

Advertisement

Dnes jsme vás teké informovali o tom, že dle některých zdrojů je v Číně možné zakoupit KYC údaje a zaregistrovat se s jejich pomocí na jinak zakázaných kryptoměnových burzách a směnárnách. Tato pravidla musí burzy nedobrovolně dodržovat, citlivá data se shromažďují ze zákona.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cointelegraph.com/
https://www.cryptoglobe.com/
https://www.binance.com/

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *