Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

FUD? Binance Má Zaplatit 300 BTC Výkupné Zloději Osobních Údajů (KYC)

Nepropadejte panice (resp. FUDu), říká středeční oficiální vyjádření burzy Binance ohledně úniku osobních údajů shromažďovaných v rámci KYC regulace. Dále však informují, že zloděj požaduje výkupné 300 Bitconů.

Výkupné za osobní údaje uživatelů Binance

Ve svém vyjádření Binance uvádí:

“Chtěli bychom vás informovat, že neidentifikovaný jednotlivec nás ohrožoval a obtěžoval a požadoval 300 BTC výměnou za 10 000 fotografií, které nesou podobnost s údaji Binance KYC. Stále vyšetřujeme tento případ z hlediska legitimity a relevance.“

Když burza požadovala nějaký důkaz o zdroji dat, útočník to údajně odmítl a požadoval výkupné. Následně pokračoval ve vydírání a začal tato data šířitpro veřejnost a do sociálních médií. Na sociálních sítích se začaly šířit uživatelská data, což u mnoha uživatelu pochopitelně vyvolalo FUD (výraz česky znamená: strach, nejistotu a pochyby).

Burza dodává, že probíhá vyšetřování a spolupracuje na dopadení pachatele s příslušnými orgány. Její počáteční kontrola uniklých obrázků ukazuje, že jsou všechny od února 2018, kdy Binance „uzavřela smlouvu s dodavatelem na ověření KYC, aby zvládla vysoký objem žádostí v té době.“

Kromě toho Binance nabídla až 25 BTC tomu, kdo pomůže pachatele odhalit a dopadnout. Hacker údajně uvedl, že data pocházejí z více kryptoburz. Na hypotetickou otázku, proč raději nezaplatili, aby ochránili osobní údaje uživatelů Binance odpovídá:

„Nebyl předložen žádný důkaz, který by naznačoval, že by byly z Binance získány obrázky KYC, protože tyto obrázky neobsahují digitální vodoznak potištěný naším systémem. […] Nezapomeňte, že ochrana soukromí našich uživatelů a zabezpečení našich systémů, včetně prostředků uložených uvnitř, je naší nejvyšší prioritou.”

Dnes jsme vás teké informovali o tom, že dle některých zdrojů je v Číně možné zakoupit KYC údaje a zaregistrovat se s jejich pomocí na jinak zakázaných kryptoměnových burzách a směnárnách. Tato pravidla musí burzy nedobrovolně dodržovat, citlivá data se shromažďují ze zákona.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cointelegraph.com/
https://www.cryptoglobe.com/
https://www.binance.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *