KYC na prodej?! Číňané Mohou Obchodovat na Zakázaných Burzách s Pomocí Kradených Údajů

KYC, data, osobní údaje, data, datukradené, news, koupit, data na prodej, identita

Dovey Wanová ve své eseji pro Coindesk, pojednávající o právním postavení kryptoměn z Číně, uvádí šokující informaci. Údajně je možné zakoupit si sadu kradených osobních údajů pro tzv. KYC – ověření identity.

Facebook byl všemi velmi otře kritizován za špatné nakládání s osobními údaji. Existuje však ještě daleko vážnější problém. Politici kritizují Libru, ale sami jsou spoluzodpovědní za pravidla typu KYC a AML. Tato pravidla ukládají kryptoburzám a dalším online platformám, aby požadovaly od svých zákazníků osobní údaje, fotky občanských a řidičských průkazů, pasů, výpisů z účtu, apod.

  • KYC je zkratka pro “Know Your Customer”, tedy “poznej svého zákazníka”. Jedná se o součást tzv. “AML” právní normy (zkratka Anti Money Laundering – proti praní špinavých peněz).

Tato pravidla však neumožňují jen vysledování nákupu pro případné vymáhání daní. Vystavují také cenné osobní data občanů reálné hrozbě zneužití. V zemích, jako je Čína, kde jsou burzy v podstatě zakázány a povoleno je jen malé množství “peer-to-peer na přepážce”, se z těchto dat stává žádané zboží. Dovey Wanová k tomu napsala:

„Materiály KYC lze získat za pouhých 75 USD online a umožňují čínským občanům přístup k burzám, IEO a ICO.”

Advertisement

TIP: Článek o právním postavení kryptoměn v Číně vyšel na českém Kryptomagazínu.

UPDATE: Burza Binance vydala prohlášení, kde uvádí, že hacker požadoval výkupné výměnou za zajištění uživatelských dat a fotografií, které údajně získal od Binance i od jiných burz.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.