Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Další Problém Kryptoburzy?! – Coinbase – 3420 Jmen, Hesel a E-mailů Ohroženo

Bohužel tu máme další špatnou zprávu od jedné z největších kryptoburz, byť pravděpodobně bez vážnějších následků. Tentokrát se do problémů dostala Coinbase, když kvůli chybě vystavila ohrožení 3420 zákaznických účtů, resp. hesel, jmen a e-mailů.

3420 hesel v ohrožení

Hacky a problémy kryptoburz začínají být téměř na denním pořádku. Nyní tu máme Coinbase, která informovala o vážné chybě. Kvůli bezpečnostnímu pochybení byly některé registrační údaje zákazníků dočasně uloženy v obyčejných textových souborech na interním serveru.

Všechny citlivé údaje a hesla musí být zabezpečeny a zašifrovány, jinak hrozí, že si je někdo jednoduše přečte nebo “odnese”. Přestože si Coinbase nemyslí, že k tomu došlo, přijali bezpečnostní opatření. Dle vyjádření by přihlašovací údaje zákazníků měly být mimo ohrožení:

“Poté, co jsme identifikovali a opravili chybu, jsme vystopovali všechna místa, kde by tyto protokoly mohly skončit. V AWS máme interní systém přihlašování a také malý počet poskytovatelů služeb analýzy přihlášení. Přístup do všech těchto systémů je přísně omezen a podroben auditu. Důkladná kontrola přístupu k těmto záznamovým systémům neodhalila žádný neoprávněný přístup k těmto datům.

Dále pro zákazníky, kterých se ohrožení týká, spustili reset hesel. Díky 2FA a ověřovnání nového zařízení by však ani samotné heslo ke krádeži nestačilo. Coinbase říká, že šlo o „velmi specifické a vzácné chybové podmínky.”

V nedávné době jsme vás také informovali o úniku (KYC) citlivých osobních údajů uživatelů a vydírání burzy Binance hackerem. Dále vyšla zpráva o nabourání twitterového účtu Binance dobrosrdečným hackerem, či ohleně pokusu o sofistikovaný hack burzy Coinbase.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *