Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Ve Švýcarsku Vznikly 2 Kryptobanky – Už Mají i Zelenou

Švýcarsko je známé svou mírně odlišnou politikou, která z této země dělá velmoc ve finančnictví. Nyní zde mají už i první kryptobanky.

Švýcarsko má 2 kryptobanky

Švýcarský bankovní regulační orgán udělil bankovní licenci kryptobankám SEBA a Sygnum. Udělal to současně, aby předešel tomu, že jedna z institucí dostane výhodu. Jedná se o opačný postup, než jaký zaujala americká Komise pro obchodování komoditních futures (CFTC), když nechala soupeřit o prvenství Bakkt a LedgerX, přičemž sama nakonec ovlivní výsledek tím, kdy od ní obdrží LedgerX licenci (Bakkt už má).

Obě kryptobanky chtějí nabízet investiční kryptoměnové služby již letos. Manuel Krieger, spoluzakladatel a generální ředitel bankovní společnosti kryptobanky Sygnum, k tomu uvedl:

„Získání licence pro bankovnictví a obchodníky s cennými papíry od FINMA je významným milníkem a důležitým krokem k institucionalizaci ekonomiky digitálních aktiv.“

Akceptace kryptoměn vč. Bitcoinu na bankovní úrovni může být pro Švýcarsko cenným náskokem před ostatními zeměmi v této probíhající finanční revoluci, kterou kryptoměny představují. Na druhou stranu, v jednom svém článku jsem napsal:

„..Všichni víme, jak to dopadlo u zlata [v bance] a co nám z něj po čase zbylo – papír, a to ještě na dluh.”

Napište nám do komentářů svůj názor. Uložili byste si své kryptoměny do banky, nebo dáváte přednost tomu, být svou vlastní bankou?

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://kryptomagazin.cz/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *