Ve Švýcarsku Vznikly 2 Kryptobanky – Už Mají i Zelenou

Švýcarsko, bitcoin, kryptobanky

Švýcarsko je známé svou mírně odlišnou politikou, která z této země dělá velmoc ve finančnictví. Nyní zde mají už i první kryptobanky.

Švýcarsko má 2 kryptobanky

Švýcarský bankovní regulační orgán udělil bankovní licenci kryptobankám SEBA a Sygnum. Udělal to současně, aby předešel tomu, že jedna z institucí dostane výhodu. Jedná se o opačný postup, než jaký zaujala americká Komise pro obchodování komoditních futures (CFTC), když nechala soupeřit o prvenství Bakkt a LedgerX, přičemž sama nakonec ovlivní výsledek tím, kdy od ní obdrží LedgerX licenci (Bakkt už má).

Obě kryptobanky chtějí nabízet investiční kryptoměnové služby již letos. Manuel Krieger, spoluzakladatel a generální ředitel bankovní společnosti kryptobanky Sygnum, k tomu uvedl:

„Získání licence pro bankovnictví a obchodníky s cennými papíry od FINMA je významným milníkem a důležitým krokem k institucionalizaci ekonomiky digitálních aktiv.“

Akceptace kryptoměn vč. Bitcoinu na bankovní úrovni může být pro Švýcarsko cenným náskokem před ostatními zeměmi v této probíhající finanční revoluci, kterou kryptoměny představují. Na druhou stranu, v jednom svém článku jsem napsal:

„..Všichni víme, jak to dopadlo u zlata [v bance] a co nám z něj po čase zbylo – papír, a to ještě na dluh.”

Advertisement

Napište nám do komentářů svůj názor. Uložili byste si své kryptoměny do banky, nebo dáváte přednost tomu, být svou vlastní bankou?

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://kryptomagazin.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.