Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinovej Kanál | Kdy Budeme Všichni Běžně Platit Bitcoinem a Kryptoměnami?

Kdy budeme běžně platit Bitcoinem..? Pojďme tomu přijít na kloub! Bitcoinovej Kanál je pořad, kde se příliš neřeší kurzy, investice či novinky. V tomto seriálu jde zejména o osvětu a edukaci ohledně Bitcoinu a kryptoměn. V dnešním díle bude řeč o kryptoplatbách a jejich rozšíření.

Kdy budeme všichni platit kryptem?

Na tuto otázku můžete dostat krátkou odpověď. Až obchodníci budou přijímat kryptoměny, pak jimi budeme platit. Zatím by mohl být jediným důvodem fakt, že za platby kartou platí poplatky společnostem, které platební karty provozují. Pokud tedy kryptoměny budou transakčně levnější, bude to pro obchody motivace.

Na druhou stranu, obchody může odradit špatně zvolená legislativa, která jim uloží zbytečný náklad byrokracie. U nás se nyní hovoří o implementaci evropské směrnice, která by znamenala ostřejší přístup právě pro prodejce zboží a služeb, kteří by chtěli přijímat kryptoměny. Dalším problémem je volatilita, která je nyní příliš vysoká, což se časem pravděpodobně změní.

Momentálně si osobně netroufnu hádat, kdy bychom mohli platit kryptoměnami při běžných nákupech v obchodech. Vlastně popravdě ani není jisté, že k tomu vůbec kdy dojde. Resp. mohlo by dojít k tomu, že budeme platit nějakou státní centrální digitální měnou, ale bude to ještě vůbec kryptoměna?  Stejně tak stablecoin, který je navázaný na fiat měnu, je spíš jen další digitalní forma fiat měny.

Bitcoin je deflační, což mu dává hodnotu, která by časem měla růst. Proto by pro většinu lidí bylo výhodnější, kdyby byl použit právě Bitcoin. Mohli by jím platit, spořit si ho a nemuseli by se bát, že jim ho znehodnotí inflace. Navíc nikomu nepatří a žádný stát ani firma ho nemůže svojí politikou přímo ovlivňovat.

  • Kdyby stál Bitcoin milion dolarů, jeden mikrobitcoin (mBTC) by se rovnal jednomu dolaru a jeden satoshi jednomu centu.

Pokud by k tomu došlo, měla by to být doba, kdy se již bude platit Bitcoinem běžně ve většině obchodů, předvším online. Jakmile bude Bitcoin běžně přijímán, hodleři si za něj budou nakupovat a nebudou ho muset prodávat. Proto někteří z nás věří, že až bude pravý čas na prodej, nebude už třeba Bitcoin prodávat.

Video

Tento pořad vznikl ve spolupráci webu Hodler (článek) a youtubera Kicoma, který natočil následující video na Bitcoinovej Kanál. Jedná se o pravidelný seriál, který u nás vychází každé úterý v 16:30. Dnes na téma: Kdy budou všichni platit kryptem?

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *