Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Soud Nařídil Wrightovi, aby vrátil polovinu Satoshiho 1,1 mil. BTC rodině Kleimana

Craig Wright se snaží vyvolat dojem, že je Satoshi Nakamoto. Přivlastňuje si zásluhy na projektu Bitcoin. Pravým Satoshim by však mohl být jeho zesnulý kolega Dave Kleiman. Jeho bratr Wrighta zažaloval a soud mu nařídil vrátit bitcoiny Kleimana.

Soud Wrightovi nařídil vrátit bitcoiny rodině Kleimana

Zatímco Wright podniká kroky, aby sám sebe pasoval za tvůrce Bitcoinu, málokdo mu to věří. Nicméně rodina Kleimana i soud zřejmě věří, že byl blízkým spolupracovníkem Dave Kleimana, který by právě mohl být pravým Satoshim. Kleiman zesnul v roce 2013. Jeho bratr zažaloval Wrighta, že si přisvojil Satoshiho bitcoiny. Zda je však skutečně vlastní, ví asi jen on sám.

Kleiman, Satoshi
Možná Satoshi Nakamoto – Dave Kleiman (zdroj: Wiki)

Soud si vyslechl příběh, kdy ve společnosti W&K Info Defense Research na Floridě (USA) měly být vytěženy první bloky Bitcoinu. V rané fázi protokolu zde měli oba (Kleiman i Wright) společně vytěžit přes milion Bitcoinů, v dnešní hodnotě přesahující 10 miliard dolarů.

Soud na Floridě nyní rozhodl. Wright prohrál spor a soudce teď určí, jakým způsobem musí shromáždit 550 000 BTC, aby mohly být vráceny rodině Kleimana. Podle soudu jednal ve špatné víře. Usvědčil ho navíc z falšování dokumentů a pohrdání soudem. Kdyby skutečně musel dát dohromady takové množství BTC, a pokud ho nemá, musel by zřejmě prodat všechny své BSV. Jeho kolega Calvin Ayre se již na svém twitteru vyjádřil, že tato věc altcoin BSV neovlivní.

Věc bude mít zřejmě dohru. Samozřejmě vás budeme informovat, jakmile budeme znát další podrobnosti o průběhu kauzy.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cryptoslate.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *