Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (26. 8.) | Centrální Banky Nahrávají Bitcoinu k Růstu?

Vývojář SegWitu představil nový jazyk pro Bitcoin smart contracts ■ Na růstu ceny Bitcoinu mají podíl centrální banky  ■ HashPower Litecoinu se po Halvingu snížila o 28% ■ Informace o přesunech velkého množství Bitcoinů a XRP ■ Dosažení zajímavého milníku BTC ■ Vyjádření od Guvernéra Bank of England.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Uplynulý týden sice nepřinesl vyloženě přelomové události, ale našlo se pár zajímavostí, které by vám jistě neměly uniknout.

Středa ■ Vývojář SegWitu představil nový jazyk pro Bitcoin smart contracts

Pieter Wuille, Bitcoin Core vývojář a tvůrce SegWitu, oznámil svou webovou stránku svého projektu Miniscript. Tento programovací jazyk umožní mimo jiné i smart contracty, tzn. uživatelé mohou nastavit podmínky pro dokončení určité transakce.

Tento programovací jazyk navíc usnadňuje i vytváření skriptů, tím, že příkazy jsou mnohem kratší. Miniscript je aktuálně k dispozici v implementací pro jazyky C ++ a Rust. Navíc nevyžaduje žádné konsensuální změny, kvůli kterým by bylo třeba dělat aktualizaci.

Na růstu ceny Bitcoinu mají podíl centrální banky

Ve stejný den přišla korespondentka Financial Times Henny Sender, která  toto prohlásila pro Nikkei Asian Review. Kde sdělila, že centrální banky svým chováním, trochu ironicky, mohou zvyšovat cenu Bitcoinu a uznání kryptoměn, za bezpečné aktivum.

Jde konkrétně o snížení úrokových sazeb Fedu v červenci, a to poprvé po více než 10 letech. A k podobnému kroku přistoupila i ECB. Dále, vládní dluhopisy jsou dlouhodobě sužovány volatilitou a nízkými výnosy.

Pátek ■ HashPower Litecoinu se po Halvingu snížila o 28%

…Což vedlo k vypnutí strojů, u některých těžařů. 5. srpna došlo k půlení odměn pro těžaře Litecoinu a aktuální údaje ukazují, že řada těžařů v důsledku poloviční odměny za vytěžený blok a aktuální ceny za minci odpojila své stroje. Což způsobilo poklesl hash rate o 28 %. Ani odliv takového množství těžařů ovšem neohrožuje funkčnost Litecoinu. Jde ale o snížení bezpečnosti a eventuelně i decentralizaci.

Sobota ■ Informace o přesunech velkého množství Bitcoinů a XRP

Během 24 hodin došlo k přesunu značného množství obou kryptoměn do neznámých peněženek. Těmto přesunům je věnována pozornost především z důvodů možného prodeje velkého množství coinů, který by mohl výrazně ovlivnit cenu.

Ve zmíněný den, došlo konkrétně k přesunu 77 000 Bitcoinů o hodnotě 780 milionů dolarů, a to na 3 adresy, a 110 mil. XRP v hodnotě 29 mil. dolarů, které postupně doputovaly na 4 adresy. Transakce pocházely z více adres, což by mohlo znamenat konsolidaci prostředků.

Dosažení zajímavého milníku BTC

100 000 Obchodníků a organizací přijímá Bitcoin. Jde o 100 000 míst po celém světě, kde je možné platit Bitcoinem. Průzkum vychází z kampaně společnosti Grayscale, která uvádí:

“Bitcoin je stále v plenkách. Bitcoin je hnacím motorem globálního růstu novými způsoby a zároveň poskytuje kvalitativní vlastnosti, které nabízí ochranu proti inflaci a dělají z něj investici. Bitcoin má jen nepatrný zlomek, oproti velikosti trhů, které narušuje, které sahají až do bilionů dolarů.“

Vyjádření od Guvernéra Bank of England

Připustil, že digitální měna může oslabit pozici dolaru. Mark Carney toto prohlásil ve Wyomingu na shromáždění centrálních bankéřů z celého světa. Očekává, že dominance dolaru ve světové ekonomice brzy skončí a bude nahrazen něčím novým. Digitální měnou podobnou Libře od Facebooku, která dle něj narušila paradigma. Prohlásil, že z hlediska rychlosti a transakčních nákladů jsou fiat měny již překonané.

TIP: Věděli jste, že každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi SPPN?

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi. Hlavní myšlenka týdne: Centrální Banky Nahrávají Bitcoinu k Růstu.

https://youtu.be/JYiD3EaQRcY

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *