Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hash Power Litecoinu se po Halvingu Snížila o 28 % – Někteří Těžaři Odpojili Stroje

5. největší kryptoměna podle tržní kapitalizace Litecoin nedávno prošla půlením odměn pro těžaře – tzv. halvingem. Krátce poté hash power, neboli hašovací síla (sítě), klesla o téměř 30 %.

Hash power Litecoinu klesla po halvingu

Aktuální údaje ukazují, že řada těžařů v důsledku poloviční odměny za vytěžený blok a aktuální ceny za minci odpojila své stroje. V důsledku toho klesla hash rate o 28 %. To díky zabudovanému algoritmu automaticky snížilo obtížnost těžby tak, aby interval vytváření bloků zůstal i nadále přibližne na 2,5 minutách.

To ilustruje, že ani odchod významného množství těžařů neohrožuje zásadním způsobem fungování kryptoměny. Každých 2 016 bloků, tedy přibližně každé 4 dny, dojde k automatické úpravě obtížnosti těžby na základě aktuální hash power. Díky odchodu některých těžařů je tak Litecoin nyní opět o něco rentabilnější pro všechny ostatní.

  • Odchod signifikantního množství těžařů neovlivní funkčnost Litecoinu jako takového, ale sníží výkon a tedy i bezpečnost sítě a potenciálně také její decentralizaci.

Jak uvádí Coindesk:

„Čtyřdenní průměrný hašovací výkon v síti litecoinů se snížil ze 456 terahashů za sekundu (TH / s), zaznamenaných 4. srpna, na 326 TH / s 22. srpna ve 23:54 UTC, v době poslední úpravy obtížnosti.”

Pokud by vás zajímalo aktuální rozdělení poolů a decentralizace sítě, 3 největší těžařské pooly aktuálně dohromady disponují nadpoloviční většinou hash power sítě Litecoinu. Jedná se o Poolin, F2Pool a AntPool.

litecoin, pool, těžba, krypto
(zdroj: Ltc.btc.com)

K halvingu Litecoinu došlo v pondělí 5. 8. 2019 okolo oběda. Odměny pro těžaře za vytěžený blok klesly z 25 na 12,5 LTC. Další půlení proběhne za 4 roky, přičemž k vytěžení již zbývá jen 25 % LTC. Od halvingu Bitcoinu nás momentálně dělí 268 ní.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *