Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Petice proti “Dumpování” XRP, Vývoj Litecoinu Pokračuje, IOTA – Grantový Program za 5 mil. $

Komunita XRP podepisuje petici. Chtějí aby Ripple přestal svým prodejem “dumpovat” (snižovat) cenu XRP. Charlie Lee odpovídá na kritiku. Říká, že vývoj Litecoinu neskončil. IOTA zahajuje grantový program na výzkum Coordicide za 5 milionů dolarů.

“Nedumpujte” cenu XRP!

Komunita kryptoměny XRP chce ukončit postupné rozprodávání XRP společností Ripple, která vlastní významnou část mincí. Obviňují ji, že svým prodejem stahuje cenu dolů, ačkoli díky vývoj i pozitivním novinkám by jinak byla mnohem výše. Společnost nedávno oznámila, že prodej bude pokračovat, ale „mírnějším tempem.”

To však držitele XRP neuklidnilo. Petice,vytvořená uživatelem Twitteru @Crypto_Bitlord, zatím získala více než 1600 podpisů. Cílem je ukončit dodávání dalších XRP na kryptomarket. Pod peticí se uvádí:

„Nyní potřebujeme více než 10 000 podpisů, abychom zastavili pokles ceny. Pokud přestanou prodávat, je pravděpodobnější, že silná poptávka po této kvalitní minci přirozeně vypumpuje cenu zpět do ATH a dále!”

Vývoj Litecoinu pokračuje

Po nedávné kritice se Charlie Lee snaží ubezpečit komunitu Litecoinu, že vývoj nadále pokračuje.  Na svém twitteru uvadí, že po celou 8letou historii měli jen hrstku vývojářů. Zmiňuje, že záměrně drží kód Litecoinu velmi blízko Bitcoinu, což jim současně asi usnadňuje práci.

Lee dodává, že letos pracovali a v květnu spustili “Litecoin Core 0.17.1”, který je však na GitHubu uveden na rok 2018. Dále pak někteří vývojáři pracují na další aktualizaci “Litecoin Core release 0.18.1”. Ve skutečnosti je prázdný GitHub způsoben jejich způsobem práce. Lee dodává, že stejný FUD ohledně nečinnosti měli i loni a hádá, že i přes vysvětlení to příští roku bude zase. Dále přidává:

„Budu se zabývat pokrokem v oblasti MimbleWimble (MW) a důvěrných transakcí (CT)”

IOTA spouští grantový program za 5 mil. dolarů

Grantový program cílí na výzkum Coordicide – odstranění centralizovaného koordinátora. Jedná se o snahu o decentralizaci kryptoměny IOTA. Ta slouží k bezpoplatkovým transakcím ve vysoce škálovatelné síti, která je určena pro internet věcí (IoT). Koordintor je zároveň bezpečnostní hrozbou (“bodem selhání”).

Cílem je urychlit proces a nasazení Coordicie. IOTA na svém blogu uvádí, že Coordicide je nyní nejvyšší prioritou a komentují to slovy:

„Doufáme, že tímto způsobem přilákáme odborné znalosti akademické obce a dalších výzkumných organizací s cílem podpořit růst ekosystému IOTA a podpořit přijetí této technologie.”

Mezi témata patří prevence spamu sítě Tangle, její optimalizace, decentralizované generátory náhodných čísel a spousta dalších.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://finance.yahoo.com/
https://dailyhodl.com/
https://cryptoslate.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *