Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (12. 8.) | Giganti, Alkohol a Zase ta Indie!

Mastercard pracuje na své vlastní kryptopeněžence ■ Číňané obcházejí zákazy obchodování na kryptoburzách prostřednictvím kradených osobních údajů ■ Samsung ve svém obchodě Blockchain Keystore nabízí již 17 decentralizovaných aplikací ■ VeChain dohlíží na pravost vín ■ Směrnice EU týkající se kryptoměn bude pro Českou republiku možná tvrdší než v okolních státech ■ Byl zveřejněnen seznam 30 kryptoměn, které budou na Binance US ■ Pokračovala nekončící story o Indii a jejích zákazech kryptoměn

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Mastercard pracuje na své vlastní kryptopeněžence

Pro tuto práci hledá, jedna z největších společností pro mezinárodní platby, odborníky na kryptoměny a blockchain. Dvě volné pozice Mastercard zveřejnil na svých stránkách, kdy dotyční mají za cíl vést projekt s kryptoměnu a peněženkou.

Mastercard, si již dříve nechal patentovat své blockchainové řešení.

Středa ■ Číňané obcházejí zákazy obchodování na kryptoburzách prostřednictvím kradených osobních údajů

Tato možnost byla zveřejněna v eseji pro portál Coindesk. Ta pojednává o údajné možnosti zakoupení si sady kradených osobních údajů. Ty zloději získají skrze KYC verifikaci na burzách či směnárnách. Pro občany Číny jde o cenné zboží, protože pod svou vlastní identitou, se statusem občana Čínské lidové republiky, by je žádná burza nezaregistrovala.

Šokující je, že za pouhých 75 dolarů, si lze zakoupit něčí kradené údaje a tento zákaz obejít, stejně jako AML zákon!

Samsung ve svém obchodě Blockchain Keystore nabízí již 17 decentralizovaných aplikací

Po Samsungu Galaxy S10 s kryptoměnovou peněženkou, jde o další krok tohoto technologického giganta směrem do světa kryptoměn. Blockchain Keystore je internetový obchod spuštěný teprve v březnu tohoto roku.

Mezi první decentralizované aplikace patřily: peněženka na hesla, hra, aplikace pro sociální média a fakturační aplikace. Následovaly další aplikace. Kroky s vlastní peněženkou už činí i konkurenti jihokorejského výrobce. Např. Apple se svou peněženkou CryptoKit, LG se svou peněženkou ThinQ Wallet a také Huawei.

VeChain dohlíží na pravost vín

Konkrétně jde o víno značky Penfolds, pocházející z Austrálie, které se dováží do Číny. VeChain je jeden z mála krypto projektů s již funkčním a používaným produktem. A konkrétně v tomto případě pomáhá proti padělkům zmíněného vína tím, že sleduje celý životní cyklus vína a zákazník díky tomu ví, že kupuje originál, což dle výsledků zvedlo prodeje o přibližně 10 %.

Zákazník si zkontroluje pravost vína čtením NFC čipu a dat uložených na blockchainu.

Pátek ■ Směrnice EU týkající se kryptoměn bude pro Českou republiku možná tvrdší než v okolních státech

Evropská směrnice vyžaduje zřízení centrálních registrů pro osoby podnikající v kryptoodvětví, aby se zabránilo praní špinavých peněz. Český registr by měl být spravován živnostenským úřadem a tyto data bude sdílet s Finančním analytickým úřadem.

Tato novinka by znamenala, že každý obchod přijímající platbu v kryptoměnách si bude muset založit speciální živnost, která bude pro tento účel nově vytvořena. Součástí budou písemné dokumenty s postupy, jak se konkrétní obchodník snaží odcházet praní špinavých peněz.

Toto se týká pouze domácích subjektů, proto zde hrozí, že zprostředkovatelé plateb v kryptoměnách, budou opouštět ČR a své služby nabízet ze zahraničí.

Byl zveřejněnen seznam 30 kryptoměn, které budou na Binance US

Jde o verzi známé kryptoburzy speciálně pro americké uživatele. Na svém blogu Binance zveřejnila plánovanou podporu pro 30 kryptoměn, které budou mít obyvatelé Spojených států k dispozici pro obchodování.

Nechybí samozřejmě Bitcoin a Ethereum, a také další altcoiny jako EOS, Cardano, Binance coin, BAT, Tether a třeba dnes již zmíněný VeChain. Společnost Binance vyhodnocuje 5 základních oblastí daného projektu, aby pomohla určit právní soulad. Mezi ně patří férová tržní nabídka a poptávka nebo třeba bezpečnost transakcí.

Sobota ■ Pokračovala nekončící story o Indii a jejích zákazech kryptoměn

Krypto zprávách jsme vás již dříve informovali o zákazech a až 10 letech vězení za držení kryptoměn. Následně o vyvrácení těchto zpráv. No a nyní se zdá, že se misky vah opět přesunuly, tentokrát na tu negativní stranu pro krypto.

Indická centrální banka po svém prohlášení, že žádný zákaz není, obdržela tvrdou kritiku za to, že neoprávněně vyzvala banky v zemi k neposkytování služeb pro krypto sektor. Kritika se v několika případech přenesla do žalob. U nejvyššího soudu indická vláda svůj záměr o zákazu kryptoměn přiznala a plánuje ho spustit v lednu příštího roku.

TIP: Věděli jste, že každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi SPPN?

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi.

Dnes nahrávám zvuk v nové kanceláři, je tady trochu ozvěna… 🙂

https://youtu.be/b-bHN5IT5Jg

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *