Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (5. 8.) | Bitcoin Nelze Zastavit! PundiX v Samsung Galaxy S10…

Dnešní den se ve světě kryptoměn nese ve znamení Litecoin Halvingu. My se ovšem v kryptozprávách podíváme na: Integrování PundiX do kryptoměnové peněženky Samsungu Galaxy S10 ■ LedgerX jako první uvedl futures podložené Bitcoinem?? ■ Americký senátor připustil, že nelze zakázat Bitcoin ■ Došlo k vytěžení 85 % všech bitcoinů, které kdy budou k dispozici ■ Předpověď: Centrální banky se budou bránit rizikům dolaru nákupem Bitcoinu ■ Obchodní řetězec Walmart požádal o patent pro vlastní kryptoměnu ■Bitcoin překonal ve vyhledávání na Googlu akcie.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Úterý ■ Integrování PundiX do kryptoměnové peněženky Samsung Galaxy S10

Výrobce mobilních zařízení uzavřel spolupráci s kryptoměnovým platebním podnikem PundiX. V rámci této spolupráce bude integrována aplikace XWallet od PundiX do peněženky od Samsungu.

Díky tomu mohou uživatelé Samsungů S10 přesunout své kryptoměny z peněženky Samsungu do XWallet a ten pak používat jako běžný účet s možností okamžitých krypto transakcí, prostřednictvím platebního systému PundiX. V XWallet můžete kromě tokenů PundiX držet i Bitcoin, Ethereum, Binance coin, Kucoin shares, NEM, KNC a Qtum.

Středa ■ LedgerX jako první uvedl produkt, jehož vypořádání je prostřednictvím fyzických Bitcoinů, čímž by předběhl Bakkt

Tato zpráva obsahovala informaci, že LedgerX oficiálně zahájí obchodování s Bitcoin futures a bude tím prvním komu se to podaří. Ovšem hned následující den ve čtvrtek byla vyvrácena s tím, že CFTC ještě LedgerX neschválila.

Komise pro obchodování s komoditnímu futures potvrdila, že ještě toto oprávnění neudělila. Jak se později ukázalo, problém byl nejspíše v uplynulé lhůtě, kterou měla CTFC na rozhodnutí, po jejímž konci bral LedgerX žádost za schválenou, proti čemuž se komise ohradila.

Čtvrtek ■ Americký senátor připustil, že nelze zakázat Bitcoin

Konkrétně to prohlásil předseda senátního výboru pro bankovnictví Mike Crapo.

“Pokud by se Spojené státy měly rozhodnout a já neříkám, že by to tak mělo být, pokud by se Spojené státy rozhodly, že nechceme, aby ve Spojených státech docházelo ke kryptoměnám, a pokusili se ji zakázat, jsem si docela jistý, že to nedokážeme, protože se jedná o globální technologii, globální inovaci.“

Zároveň připustil, že kryptoměny při vhodné regulaci můžou přinést smysluplné výhody.

Došlo k vytěžení 85 % všech bitcoinů, které kdy budou k dispozici.

V následujících 120 letech se tedy vytěží pouze něco přes 3 miliony nových Bitcoinů. Aktuální stav znamená, že pouze 17 850 000 lidí může vlastnit celý Bitcoin, ovšem je třeba si uvědomit, že dostupných Bitcoinů je mnohem méně, jelikož již mnoho z nich bylo nenávratně ztraceno. Některé odhady hovoří až o 4 milionech ztracených mincí – tzn. 20% z aktuálně dostupného množství.

Předpověď: Centrální banky se budou bránit rizikům dolaru nákupem Bitcoinu

Nákup Bitcoinu centrálními bankami předpovídá Anthony Pompliano, spoluzakladatel Morgen Creek, ve svém tweetu. Nejprve poukázal na to, že centrální banky si tvoří největší zásoby zlata. Pouze za první polovinu roku 2019 zakoupily zlato v hodnotě 15,7 miliard dolarů, jako diverzifikaci vůči americkému dolaru.

Pompliano tvrdí, že poté, co se centrální banky dozvědí o nekorelujícím asymetrickém růstu Bitcoinu, bude ho chtít každá nakupovat. Jde o odvážnou prognózu a bude jistě zajímavé sledovat, zda-li banky své zásoby zlata rozšíří i o to digitální.

Pátek ■ Obchodní řetězec Walmart požádal o patent pro vlastní kryptoměnu

Mělo by jít o stablecoin podobný plánované Libře od Facebooku. Rozdíl je v navázání na fiat měnu, jímž bude americký dolar, oproti koši měn a dluhopisů u Libry.

Sloužit bude k platbám za produkty a služby uvnitř společnosti a okolní ekonomiky s nízkými nebo žádnými poplatky za transakce, s možností převodu na hotovost. Výhodou by mělo být vyplácení úroků, věrnostní body za nákupy nebo např. omezení nákupu nevhodných výrobků pro nezletilé.

Bitcoin překonal ve vyhledávání na Googlu akcie

Toto se stalo poprvé od začátku roku 2018 a značí to zájem o toto digitální aktivum. Statistiky z Google Trends nám naznačují, že do kryptosvěta opět začínají přicházet nováčci, kteří se zajímají o to, co že to ten Bitcoin vlastně je a toto klíčové slovo je tak často vyhledávané.

TIP: Věděli jste, že každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi SPPN?

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi. Hlavní téma: Bitcoin nelze zastavit!

https://youtu.be/PyqGKe0I56A

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Dále si přečtěte:)

Pokud Vlastníte 0,27 Bitcoinu, Jste Součástí 1 %! Stále jsme na začátku?

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *