Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Litecoin Halving Je Zde! Právě Skončilo Odpočítávání

Halving 4. největší kryptoměny právě proběhl. Odměny pro těžaře za vytěžený blok klesly z 25 na 12,5 LTC. Tato zpráva dnes válcuje světová kryptoměnová média.

Halving Litecoinu je tu!

Tato zpráva se opakuje snad na všech zahraničních, ale i domácích, kryptowebech. Odpočítávání na stránce Litecoinblockhalf v pondělí 18 minut po poledni došlo do konce. Další půlení odměn proběhne za 4 roky. Jen krátce před halvingem Litecoin vystřelil a dle CMC je aktuálně v 15% plusu za poslední den.

  • Halving si Litecoin převzal z kódu Bitcoinu, od kterého se oddělil forkem. Kód provádí automatické snížení odměny za blok na polovinu každých 210 000 bloků.
  • Proces půlení odměn slouží k postupnému snižování inflace a zachování kupní síly. Halvingem je zároveň stanoveno konečné množství, které je u litecoinu 84 000 000 mincí.
  • K vytěžení zbývá 25 % LTC. Polovina z toho (cca 10,5 mil.) bude vytěžena do příštího halvingu (2023).

Přestože někteří považují halving za jednoznačně býčí fundament, který povede k vytrvalému růstu, najdou se i jiné názory. Podle těch se chování Litecoinu a Bitcoinu liší. Zatímco Bitcoin začne konstantně růst až po halvingu, u Litecoinu je tomu naopak a investoři by nyní mohli začít vybírat zisky. V následujících dnech můžeme každopádně očekávat zvýšenou volatilitu.

TIP: Pokud Vlastníte 0,27 Bitcoinu, Jste Součástí 1 %! Stále jsme na začátku?

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coinspeaker.com/
https://btcmanager.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *