Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Sobotní Přehled Posledních NEWS (#SPPN7)

Vítejte opět na Hodlerovi, při čtení sobotního přehledu posledních NEWS (SPPN). Přinášíme vám aktuální souhrn novinek a zpráv z kryptosvěta.

Co to je?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. Nemusíte se prokousávat dlouhými odstavci omáčky a názorů redaktorů a vše podstatné si přečtete během chvilky.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Středeční, resp sobotní, přehled posledních NEWS vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní.

SPPN

Ani závěr 31. týdne nebyl výjimkou a kryptosvět přinesl celou řadu aktualit. Na ty nejzajímavější se nyní společně podíváme. Jednání o regulacích kryptoměn zanechalo zajímavou ozvěnu. Americký senátor a předseda výboru řekl, že i kdyby chtěli, tak kryptoměny nedokážou zakázat. Celkově jde mainstream v USA spíše směrem k využití potenciálu nových technologií, vč. kryptoměn, než k jejich zakazování.

Rozpory mezi Craigem Wrightem a Rogerem Verem skončily u soudu. Ten však shledal, že k většině urážek mělo dojít na území USA a proto případ nespadá do jeho jurisdikce. Anglie zřejmě o hašteření vůdců BCH ABC a BCH SV nemá zájem a posílá je, ať si to jdou řešit jinam. Nicméně jsme nedávno také zaznamenali, že Roger Ver odstoupil z pozice šéfa Bitcoin.com.

Skutečný Bitcoin mezitím zaznamenal další milník. 85 % všech mincí BTC bylo vytěženo. Zbývajících 15 % se bude těžit dalších 120 let. Vyhledávání výrazu Bitcoin na Google pak pomalu roste a nedávno král kryptoměn překonal akcie. To může znamenat narůstající příchod nováčků.

Facebook má konkurenci. Projekt stablecoinu podobný Libře se snaží patentovat Walmart. V žádosti je poměrně velký prostor k variabilitě kryptoměny. Proto není zcela jisté, zda, pokud bude spuštěna, bude sloužit pouze v tomto obrovském maloobchodním řetězci, nebo se s ní má platit v celé ekonomice USA (popř. dalších zemí).

Co se týče altcoinů, např. IOTA se stane oficiálně certifikovanou a normalizovanou. Dokonce by měla získat certifikaci ISO. Další zajímavý projekt je Cardano. ADA v rámci své vývojové větve zaměřené na inteligentní smlouvy postavené na své platformě vyvinula jazyk Plutus. Nyní přicházejí s příručkou pro vývojáře, aby jim usnadnili stavění projektů a decentralizovaných aplikací na Cardanu.

Jižní Korea se inspirovala ve Švýcarsku a vytvořila zónu bez regulací k rozvoji blockchainu. K otevírání ICO však oblast neslouží.

A kromě signálů, jako je růst počtu vyhledávání Bitcoinu či blížící se halving, tu máme další býčí ukazatel. Poprvé od začátku roku 2016 došlo k překřížení klouzavých průměrů 50MA a 200MA – tzv. “Golden Cross”. Když k tomu došlo minule, následovala dlouhodobá expanze.

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Americký Senátor: I Kdybychom Chtěli Bitcoin Zakázat, Nedokážeme To

Anglický Soud Zamítl Žalobu Proti Rogerovi Verovi za Urážku Craiga Wrighta

Bitcoin | 85 % Mincí již Bylo Vytěženo a Halving se Blíží – LTC již Brzy

Walmart Požádal o Patent Své Vlastní Vylepšené “Libry”

Google Trends | Bitcoin Poprvé od Února 2018 Překonal Akcie v Počtu Vyhledávání

IOTA Získá Oficiální Mezinárodní Certifikaci ISO

Cardano Vydalo Příručku pro Plutus – Smart Contract Programovací Jazyk

Jižní Korea Vytvořila Oblast Bez Regulací pro Rozvoj Blockchainu

Bitstamp Informoval o “Golden Cross” na Bitcoinu – První od roku 2016

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *