Cardano Vydalo Příručku pro Plutus – Smart Contract Programovací Jazyk

Cardano, ADA, partnerství, Plutus, kryptoměny, technologie, platformy, smart-contract, news, novinky, aktuality, kryptonovinky, kryptosvět, kryptoměny, info, aktuální

Výzkumná a vývojová společnost stojící za projektem Cardano – IOHK – vydala e-knihu o programovacím jazyku Plutus.

Plutus: Psaní spolehlivých inteligentních smluv

Tak se jmenuje první vydání e-knihy, kterou IOHK nedávno vydala. Kniha, která bude k dispozici na serverech Amazon a LeanPub, je komplexním průvodcem programovacím jazykem Plutus. Cílem je zjednodušit vývojářům využívat platformu Cardana a tím zvýšit množství projektů a aplikací v ekosystému.

  • Plutus je programovací jazyk na kterém běží smart contracty, nikoli samotné jádro této kryptoměny 3. generace. K tomu slouží jazyk Haskell.

Vytvoření tohoto jazyka bylo jedním z cílů vývojové snahy Goguen, která je definovaná v roadmapě projektu. Cardano (ADA) implementuje více vývojových větví, které se navzájem částečně překrývají. Zatímco cílem Shelley

Advertisement
byla decentralizace, Goguen má umožnit využít Cardano coby platformu pro další projekty a aplikace. Cardano uvádí:

„Po dokončení umožní uživatelům z technického i netechnického prostředí vytvářet a provádět funkční inteligentní smlouvy v síti Cardano.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cryptoslate.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.