Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Anglický Soud Zamítl Žalobu Proti Rogerovi Verovi za Urážku Craiga Wrighta

Vrchní soud Anglie a Walesu zamítl žalobu za urážku na cti proti šéfovi BCH a generálnímu řediteli Bitcoin.com Rogerovi Verovi.

Soud zamítl žalobu proti Verovi

Craig Wright je v kryptokomunitě znám spíše jako “samozvaný Satoshi Nakamoto” – tvůrce Bitcoinu, nebo falešný Satoshi (“faketoshi”). Mezi hodlery je pak známý případ, kdy v dubnu pohrozil žalobou a dokonce vypsal odměnu na Hodlonauta, který ho nazval podvodníkem. Velká část kryptokomunity se tehdy postavila za Hodlonauta a na sociálních sítích se šířila slova: „My všichni jsme Hodlonaut!”

Že Craig Wright není Satoshi Nakamoto se nechal slyšet také CEO Binance, který na základě útoků šéfa kryptoměny BCHSV (Bitcoin SV) tuto kryptoměnu dokonce delistoval ze své burzy. Mimo jiné se ve stejném duchu vyjadřoval také šéf BCH (Bitcoin Cash) Roger Ver. Ver v květnu v Londýně Wrighta poctil nelichotivými slovy.

Odpovědí byla žaloba za urážku na cti nebo pomluvu. Obvinění se týká toho, že Ver Wrighta nazval podvodníkem a lhářem. Vrchní soud Anglie a Walesu nyní žalobu zamítl.

Avšak věc se má tak, že k největšímu množství urážek mělo dojít na území USA, takže celý případ spadá do jurisdikce Spojených států. Soudce proto uvedl:

„Navrhovatel mě neuspokojil v otázce, že Anglie a Wales jsou tím nejvhodnějším místem pro podání žaloby na pomluvu za zveřejněné publikace. V důsledku toho nemá Soudní dvůr pravomoc projednávat žalobu a rozhodovat o ní. Akce bude vyškrtnuta.“

  • Na začátku roku došlo k forku kryptoměny Bitcoin Cash. Vznikly dvě nové mince: BCH ABC (za kterým stojí Roger Ver) a BCH SV (Craig Wright).

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *