Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

BitPay Blokuje Charitativní Dar 100 Tisíc $ v BTC na Ohněm Zasažený Deštný Prales

BitPay, platební procesor, který v minulosti čelil několika kontroverzím, si utrhnul pořádnou ostudu, když odmítl předat charitativní dar neziskové organizaci Amazon Watch, na pomoc požárem zasaženého Amazonského deštného pralesa.

BitPay zablokoval dar na charitu

Deštné pralesy jsou životně důležité pro nás všechny, protože když jsou zdravé, produkují obrovské množství kyslíku a spotřebovávají oxid uhličitý. Kolem tohoto skleníkového plynu se v poslední době točí některá regulační opatření. Bez ochrany jeho přirozeného “spotřebitele” však mohou být jakékoli snahy o jeho snížení marné. Tento fakt si možná uvědomil neznámý dárce, který se rozhodl darovat 100 tisíc dolarů v Bitcoinu na podporu ohněm zasaženého Amazonského pralesa.

Jenže použil platební procesor BitPay, a ten mu platbu “zakázal” a dar charitativní organizaci odmítl předat. Úředníci se údajně pokusili kontaktovat BitPay, ale nedostali žádnou odpověď. V tuto chvíli Amazon Watch na svých stránkách stále nabízi možnost, přispět Bitcoinem pomocí BitPay. Softwarový inženýr Alex Kaul jim však doporučil, aby ho nahradili open-source alternativou.

Důvodem, proč platba nebyla schválena, je, že BitPay zřejmě nastavil limit transakcí pro Amazon Watch pod 100 tisíc $ a nebyl schopen to všas opravit. Jak píše Cointelegraph:

„Tato epizoda dále podkopává pochybnou pověst, kterou si BitPay v posledních letech vybudovala. Drama zahrnovalo propagaci altcoinu Bitcoin Cash (BCH), jako atraktivnější alternativu k samotnému Bitcoinu, spolu s podporou dalších nešťastných nápadů a technických problémů…”

Kryptokomunita je známá svojí ochotou přispět tam, kde je to potřeba. Charitativní dary v bitcoinech i jiných kryptoměnách jsou proto již poměrně známé a rozšířené.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *