Australská Burza Cenných Papírů Přejde na Blockchain v Roce 2021

burza cenných papírů, blockchain, news, grafy,

Systém zúčtování a vypořádání akcií, který provozuje australská burza cenných papírů, přejde v roce 2021 na blockchain.

Australská Burza Cenných Papírů Přejde na Blockchain

Australian Securities Exchange (ASX), dle nedávné tiskové zprávy, v roce 2021 přejde na blockchain. Oznámila, že podepsala třístranné memorandum s technologickými firmami Digital Asset Holding (DA) a VMware.

Partneři pomohou burze v aplikaci blockchainu v registrech a clearingových systémech. VMware je poskytovatel virtualizací serverů a softwaru pro výpočet cloud computingu a DA je světovým lídrem v DLT (Distributed Ledger Technology – technologie distribuovaných záznamů).

Spolupráce povede také k podpoře otevřeného programovacího jazyka pro inteligentní smlouvy s názvem DAML. Bude sloužit k vytváření distribuovaných aplikací a vyvinula ho společnost DA, ve které má Australská burza cenných papírů vlastnický podíl.

Advertisement

První odhalení plánu nahradit clearingové systémy blockchainem přišlo již v roce 2017. Důvodem jsou nižší náklady a vyšší bezpečnost a rychlost transakcí. Peter Hiom, náměstek generálního ředitele společnosti ASX, vyjádřil nadšení z nové technologie a očekává implementaci koncem jara 2021.

 

Zdroje:
https://cointelegraph.com/
https://www.asx.com.au/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.