Středa, 1 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 23 | Soukromí bychom si měli chránit! A co novinky ke kávě?

Je zde další díl SPPN, který pro vás pravidelně vydává váš oblíbený český kryptomagazín KryptoHodler.cz. Samozřejmě tu máme řadu velmi zajímavých zpráv a informací, které si nyní shrneme, třeba ke kávě. Začátek 40. týdne roku 2019 přinesl různorodé novinky. Některé se týkají soukromí. Ačkoli soukromí např. na internetu mnoho lidí neřeší, stává se z toho stále větší téma.

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Novinky ke kávě

Za dávných časů, kdy lidé jezdili do práce auty s volantem, se ještě četly noviny a pila káva. No dobře, hodně lidí to dělá i dnes. Každopádně, máme tu nový díl SPPN, třeba ke kávě. Nikdy není špatný čas na dobrou kávu, pokud jste jejím příznivcem, a také na novinky z kryptosvěta, když jste kryptonadšencem. Asi bychom si klidně mohli nabídnout i něco ostřejšího, začneme totiž pěkně zostra. Je to velice nezvyklé a nepochopitelné, v době, kdy slýcháme, že by se rodiče měli oslovovat rodič 1 a rodič 2 a podobné nesmysly se najednou stát rozhodne zveřejnit osobní údaje lidí. Vlastně to nebyl stát, byla to centrální banka. Ale ačkoli ji nikdo nevolí, tak je také součástí vlády, alespoň v tom ekonomickém smyslu. A  přiznejme si, že v dnešním světě je skoro vše o penězích.

A ani v tomto případě tomu nebude jinak… Jak jsme vás informovali v pondělí, přes 800 lidí má zákaz obchodování. Nebudou moci provádět žádné výměnné operace, protože překročili měsíční limit 10 000 $. A to není všechno, centrální banka Argentiny vydala jejich osobní údaje veřejně. Co tomu říkáte, je tohle vůbec možné? Jak byste ragovali, kdyby k něčemu podobnému došlo u nás? Vlastně se jedná o černou listinu, která je navíc veřejná a obsahuje osobní údaje jako číslo “občanky”.

Prozřetelnost tomu chtěla, že zároveň přišla také následující zpráva, kterou budeme pokračovat po krátké úvaze. Již klasický problém staví lidská práva, jako je soukromí, proti bezpečnosti, národní bezpečnosti a jakékoli jiné bezpečnosti. Bezpečnost se použije jako důvod pro kontroverzní postupy na hraně zákona a ústavy. Pomalu začínáme být sledováni dříve, než je proti nám vzneseno jakékoli obvinění. Týká se to nejen USA, ale prakticky celého světa. Ani internet už není to svobodné místo jako dřív. Napsat něco na síti vás může stát místo, nebo dokonce svobodu. I proto bych si asi měl dát pozor na to, co ve svých článcích napíšu, nemyslíte? Trochu to nahání hrůzu.

Soukromí bychom si měli chránit!

Je zvláštní, jak něco, co původně umožňovalo mnohem větší svobodu, může vést naopak k omezení soukromí. Ano, mám na mysli internet. Od začátku nám internet poskytuje zcela nové možnosti a jedná se bezpochyby o úžasnou technologii. Můžeme si psát zdarma, v reálném čase a prakticky odkudkoli na světě. Nicméně to s sebou nese také nová rizika. Sdílet o sobě info je snadné, ale říká se, že cokoli dáte na net jednou, to tam již zůstane navždy.

V běžném světě by nás ani nenapadlo se nechránit. Používáme celou řadu věcí, kterými se snažíme ochránit své soukromí. Nemáme ve zvyku říkat cizím lidem kam cestujeme. Nepíšeme si na dům, že nebudeme doma. Neradi bychom viděli, kdyby nás někdo sledoval a určitě bychom se snažili s tím něco udělat. Obecně si lidé své soukromí intuitivně chrání. Na internetu bychom na to neměli zapomínat. A neměly by na to zapomínat ani vlády a instituce. Neměli by považovat za normální, aby vydali veřejnou formou dokument obsahující vaše osobní údaje, jako to udělala Argentina. To prostě není správné.

Otázkou je, kde je ta hranice. Kde je rovnováha mezi ochranou soukromí lidí a vyšetřováním skutečných zločinů? Jak najít ten správný poměr mezi svobodou a demokracií a dohledem nad dodržováním zákona? A proč se vlastně u soudu více řeší dodržování zákona než to, co je správné? Na tyto otázky vám neodpovíme, ale můžete o tom debatovat v komentářích pod článkem nebo na internetu. A ta druhá zmiňovaná novinka? Britská policie  získá přístup k soukromé komunikaci pro vyštřování případů, mezi které patří terorismus a zneužívání dětí. WhatsApp a další aplikace tak budou po dohodě s USA sdílet zprávy uživatelů, včetně těch šifrovaných, také s Velkou Británií. Více novinek níže:

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Argentina | Místní centrální banka zveřejnila citlivé osobní údaje o 800 občanech

Britská policie bude mít přístup k “zadním dvířkám” WhatsApp a podobných aplikací

New Balance použije blockchainovou technologii kryptoměny Cardano

Kryptoburzy Coinbase, Kraken, Poloniex a Bittrex se spojily a vytvořily rating pro kryptoměny

EOS se prostřednictvím Block.one dohodl na mírném trestu od komise SEC

Venezuela brzo aktivuje kryptoplatby pro občany

Obrovská německá banka predikuje BTC za 90 000 USD po halvingu

Anthony Pompliano se chystá na rozhovor s CEO Ripple Bradem Garlinghousem

Fidelity Digital Assets bude spravovat první bitcoinový výnosový fond na světě

Kryptomarket

Od posledního dílu se Bitcoin drží na přibližně stejných hodnotách, přestože zakolísání jsme zaznamenali. Pakliže se tvoří střednědobé dno, měl by už pomalu začít růst. Do konce týdne by to s velkou pravděpodobností mělo přijít, pokud nás nečeká propad. Zatím se zastavilo vzkříšení altcoinů a dominance BTC si sedí na hodnotách mezi 67,5 % a 68 %. BTC se pak momentálně obchoduje za cca 8300 $, minimum tohoto týdne bylo lehce nad 7800 $ a maximum téměř na 8500 dolarů za BTC. Náš dlouhodobý možný scénář pro Bitcoin, který jsme si představlili zde, je zatím stále ve hře.

Závěr

Doufám, že jste si tnto díl SPPN opět užili a že jste se dozvěděli něco zajímavého. Ke kávě nebo jinému nápoji se již nečtou noviny. Sledují se videa a čtou se články na internetu. Takový je dnešní svět a stále větším tématem je v něm otázka soukromí a lidských práv. Ani nevím, dostala Čína od USA pokutu, resp. embargo, za jejich porušení, nebo šlo zase jen o peníze? Inu, peníze jsou důležité, ale jak už víte, mají být až na tom druhém místě. hezký středeční večer!

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *