Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Argentina | Místní centrální banka zveřejnila citlivé osobní údaje o 800 občanech

Youtuber Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu informoval o zprávě, kdy centrální banka země zveřejnila osobní údaje lidí. Leží na jihu Ameriky, jmenuje se Argentina a žije zde asi 40 milionů lidí.

Argentina kašle na lidská práva

3. září jsme vás informovali o měnových kontrolách, které zavedla Argentina ve snaze zmírnit chronickou hyperinflaci, kterou země trpí od roku 2002, kdy došlo k drastickému kolapsu pesa. Lidem i společnostem se zakázalo nákupovat cizí měny nad hodnotu 10 000 $ měsíčně. Nyní zpráva eskaluje. Přes 800 lidí, kteří limit překročili, mají zákaz obchodování. Nebudou moci provádět žádné výměnné operace, protože překročili měsíční limit 10 000 $. A to není všechno, centrální banka Argentiny vydala jejich osobní údaje veřejně. 

Zdá se to až neuvěřitelné, ale Argentina prostřednictvím své CB normálně zveřejnila jména, čísla ID (popř. DIČ) zcela veřejně. To podle ní bude stačit k tomu, aby hříšníkům znemožnila veškeré finanční operace týkající se směny. Již samotný zákaz směnit si své peníze za jinou měnu byl diskutabilní. Nicméně nyní se ukázalo, o jak vážný problém se jedná. Argentina ukázala, že lidská práva pro ni nejsou směrodatná a právo na soukromí občanů zde neexistuje.

Centrální banka to potvrdila sdělením, že se jedná o standardní postup. Úředníci dokonce zdůrazňují, že se tak děje za účelem “zachování transparentnosti” ve všech komunikačních kanálech mezi finančními institucemi. Není zcela jasné, na základě jakých kritérii bylo vybráno těchto přes 800 z asi 32 tisíc lidí, kteří celkem překročili daný limit.

Video

Na zprávu upozornil youtuber Tomáš z kanálu Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu. Níže se podívejte na video, kde mimo jiné hovoří o problému ztráty soukromí. Je to nepochybně vážný problém, na který jsme vás upozornili např. i v článku o Edwardu Snowdenovi.

https://youtu.be/wFs1wsrawHo?t=305

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://beincrypto.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *