Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 22 | Poklidný závěr týdne narušili snad jen regulátoři a kauzy bank

Je zde další díl SPPN, který pro vás pravidelně vydává váš oblíbený český kryptoweb KryptoHodler.cz. Druhá polovina týdne přinesla poklidný závěr po krvavé první půli. Zatím se Bitcoin drží lehce nad 8 000 $, kam se dostal pádem z již poměrně nepevné úrovně 10 000 USD. Samozřejmě tu máme řadu velmi zajímavých zpráv a novinek, které si nyní shrneme.

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Poklidný závěr týdne

Konec týdne před víkendem byl velmi poklidný, alespoň co se týče trhu. Zprávy a novinky však na nic nečekají a stále jich u nás i jinde vychází velká spousta. Hodler, který vám poskytuje stručné a jasné info a celou řadu článků, pro vás tentokrát vybral následující novinky, fundamenty a zajímavosti.

KPMG provedl výzkum, který ukázal, že Američané mohou velmi rychle akceptovat tokeny. V článku najdete také oblasti, kterých by se to mělo nejvíc týkat a další čísla, která plynou z daného průzkumu veřejného mínění. Co jste možná ani netušili, je, že pád BTC byl předznamenán akciovým trhem, který klesl jen těsně před ním.

Kevin Rooke se pokusil vypočítat, kolik by stál hodinový 51 % útok na kryptoměny a které z nich jsou nejbezpečnější. Po analýze přišel s čísly, ze kterých kouká DOGE jako 3. nejbezpečnější. Také Tron má novinku. Šéf Tronu Justin Sun zveřejnil, že již brzy zveřejní termín dlouho očekávaného a již jednou zrušeného a opětovně přeloženého obědu s Warrenem Buffettem.

Poklidný týden narušili jen regulátoři a kauzy

„Kryptoměny jsou jediným způsobem, jediným nástrojem, který teď máme, abychom mohli klást odpor a vybudovat novou ekonomiku s novou formou peněz, kde můžeme přepsat pravidla toho, jak vzniká bohatství a hodnota v globální společnosti.“

To jsou slova CEO ukončené aplikace KIK, který podle svých slov hodlá bojovat do posledního dechu o kryptoměnu KIN s regulátory. Množí se případy skandálů evropských bank. Více informací najdete v článku o bance, která se potýká s obviněním z praní špinavých peněz

.

A abychom předešli zbytečné panice, můžeme se podívat na zajímavá čísla společnosti Messari. Odhaluje přesná čísla, která nám mohou opět potvrdit odolnost BTC. Bitcoin totiž opakovaně klesal i během období, kdy jeho cena prudce rostla. Podobný propad, jako byl ten úterní, zaznamenal 70krát.

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

82 % amerických spotřebitelů je ochotno používat tokeny jako součást věrnostního systému

Neobvykle nápadná podobnost úterního krvavého propadu BTC s akciovým trhem

60minutový 51% útok na Dogecoin? – 3. nejnákladnější ze všech kryptoměn!

Šéf Tronu Justin Sun ctí tradici – “oznámil že brzo oznámí” termín schůzky s W. Buffettem

KIK CEO: Budeme bojovat proti SEC o KIN až do konce! Kryptoměny jsou jedinou šancí, kterou máme

Holandská banka kritizovala Bitcoin, nyní čelí obvinění z praní špinavých peněz

70 propadů o více než 10 % zaznamenal Bitcoin za posledních 8 let své desetileté historie

Kryptomarket

Na kryptomarketu se toho od minulého dílu moc neděje. Úterní propad dopravil Bitcoin na cca 8 tisíc USD, kde se pohybuje i nyní. Máme tu prostě poklidný konec týdne, přestože napínavé to trochu je. Samozřejmě budeme nyní čekat, zda se potvrdí náš dlouhodobý scénář na BTC, nebo budeme přehodnocovat situaci. Paralelně s tím sledujeme situaci na altcoinech, kterou pro nás ideálně zobrazuje dominance BTC. Zatím to vypadá pro alty dobře, protože tržní podíl BTC se po pádu nepřehoupl nad 70 % a nyní je již opět mírně pod 68 %. Někteří z vás využili propad k příkupům na HODL, ale jinak byl závěr týdne zatím velmi klidný.

Závěr

Řada událostí opět čiřila vody kryptosvěta a jinak poklidný závěr týdne narušily snad jen války s regulátory a kauzy. Banky čelí obvinění a kryptoměny taky, ale kdo se bude smát naposled? A kam se vydá Bitcoin? Bude pokračovat altcoinová sezóna? To jsou jen některé otázky, na které si odpovíme možní již v příštím díle SPPN.

 

-Kytka (fb stránka; blockchainové platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *