Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

70 propadů o více než 10 % zaznamenal Bitcoin za posledních 8 let své desetileté historie

Bitcoin, který vznikl před více než 10 lety, zaznamenal podle nejnovějšího výzkumu celkem 70 propadů, při kterých ztratil přes 10 % během jednoho dne. To odpovídá zmapované části jeho 10leté historie (přes 8 let) společností Messari.

70 propadů o 10 %

I přes dlouhodobě velmi růstovou trajektorii prodělal Bitcoin 70 propadů během kterých ztratil přes 10 % za den. Ten poslední, ke ktrému došlo v úterý, je tedy jen dalším v řadě, což ostatně nikoho pokročilejšího nijak zvlášť nepřekvapí. Výzkum, za kterým stojí společnost Messari, však odhaluje tato přesná čísla, která nám mohou opět potvrdit odolnost BTC. Bitcoin totiž opakovaně klesal i během období, kdy jeho cena prudce rostla. K poslednímu ultimátnímu růstu došlo v roce 2017 a povšimněte si na grafu, že to byl rok, kdy zároveň proběhla celá řada průdkých pádů.

výzkum, propadů, btc
Graf: počet dvojciferných propadů BTC ročně (zdroj: Messari)

Výzkumníci Messari k tomu uvádějí:

„Zatímco bitcoin ($ BTC) klesl dobře do dvojciferných čísel, k podobným ztrátám docházelo v celé jeho historii. Bitcoin padal v 70 různých časech o více než 10 % [za den], což představuje 2,4 % z celkových dnů za posledních osm let (od 1. srpna 2011).”

Hodlery BTC pak může od případné paniky uklidnit třeba i následující tweet, který stručně a jasně zobrazuje vývoj ceny od roku 2010. Rhythm sestavil krátkou tabulku ceny BTC vždy ke dni 25. září. Jak vidíte, zatím vždy platilo, že se HODL Bitcoinu dlouhodobě vyplácí.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *